Hale Mollaoğlu

Portfolyo: Hale Mollaoğlu

OKU

İstanbul Bahçelievler Lisesi’nden mezun olduktan sonra çok bilinçli bir tercihle çocukluğumdan beri arzu ettiğim Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı Baskı Bölümü’ne başladım. Üniversite eğitimim boyunca Vakko Holding A.Ş., Koç Topluluğunda stajlarımı yaparak ve çeşitli dallarda ( eşarp, halı, kumaş, ev tekstili tasarımı ) eğitimlere katılarak üniversite eğitimimi tamamladım. Mezuniyet sonrası Tekstil ve Grafik alanlarında çalıştım. Grafik konusunda ünlü ambalaj illustratorü Gani Ada’dan dersler aldım. Örsa Holding A.Ş. için Almanya Frankfurt şehri Marriot otelinde defile ve Cemil İpekçi ile birlikte Baydemirler Tekstil San. ve Tic. A.Ş. ( brillant markası ) için Güpür ana temalı defile düzenledim.

Tecrübelerimi ve eğitimimi daha geniş alanlarda değerlendirme isteği ile Ev Tekstili Perdelik Brode ve Güpür tasarımı konusunda kendi ofisimi kurarak kariyerime devam ettim. Ev Tekstili sektöründe birçok fabrikaya (markaya ); şirket stratejilerine uygun, hem özgün hem ticari ve aynı zamanda ilham verici tekstil koleksiyonları tasarladım, fuar danışmanlıkları ve tasarım eğitmenliği yaptım, çeşitli karma sergilere katıldım. Halen hem mesleki özgün çalışmalarıma hem de illustrasyon çalışmalarıma sevgiyle devam ediyorum..

İllüstrasyonlarımı hazırlarken; mesleki alışkanlığın getirmiş olduğu oryantal çizgilerimi çevremdeki nesneler, botanik görüntüler ve çokça da sevdiğim hayvan figürlerini hayal gücümle harmanlayarak yansıtıyorum. İşlerimi hazırlarken geleneksel çizim ve boyama malzemelerinin yanı sıra, çeşitli kolaj malzemeleri ve yine çok sevdiğim tarama ve doku efektlerini bolca kullanıyorum. İnce detaylar ve geniş boşluklarla kontrast alanlar oluşturmayı seviyorum.

Web: halemollaoglu
Instagram: _design.er


Hasan Nazif Yılmaz

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

2 Comments

  1. Sevgi ve istekle bütünleşince çok başarılı çalışmalar çıkmış . Hale hanımın yaptığı hayvan,çiçek ve yüz çalışmaları çok ince çalışma eseri. Tebrikler.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Zeynep Köklüce
Önceki

Portfolyo: Zeynep Köklüce

Sonraki

Portfolyo: Nilay Sayrav

Kaçırmayın!

Alp Sime, İhsan Oturmak. Ölüme Ne İyi Gelir Sergisi, Galata Rum Okulu, 2018

“Sizi Rahatsız Etmeye Geldim” // Fatma Leylâ Ak

Hava karanlık ve yağmurlu en son 2019 yılında çok yakın
52. İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Müzik Festivali 21 Mayıs’ta Müzikseverlerle Buluşuyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen