Portfolyo: Sinem Şentürk

Sinem Şentürk
Sinem Şentürk

Yaratım, bir dert edinmekle başlıyor. Anlatmak isteyip anlaşılamadığımı düşünüp önce materyalle diyaloğa geçiyorum iş bittikten sonra ortaya çıkan çalışma ise izleyiciyle diyaloğa geçiyor.

Sanat bir ulak belki de bir arabulucu. Hiçbir şey düşünmeden ürettiğini zannederken bile bir derdin var, bir hikayen var. Malzemeye aktardıktan sonra o, dile gelip iletişime geçiyor. Dolayısıyla fikrin, derdin, duygun, düşüncen başka bir surette anlatmaya ve var olmaya devam ediyor.

Lisede grafik eğitimi aldım. Daha sonra ön lisansımı Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu’nda Tasarım Basım Yayımcılık bölümünde tamamladım. Lisans ve Yüksek Lisansımı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nde tamamladım.

İki kişisel sergi ve birçok ulusal ve uluslararası sergide yer aldım. Eğitmenliğe 2007-2013 yılları arasında Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak başlayıp, toplamda on dört yıldır plastik sanatlar öğretmeni olarak çalışmaya ve çalışmalarımı özellikle son dönemler grafiksel anlatımlarla sürdürmeye devam ediyorum. Son iki yıldır İzmir Tanı Koleji’nde plastik sanatlar öğretmeni olarak görev alıyorum.

Instagram: sineminkiler


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir