Portfolyo: Tuğba Kuvvetli Yurtsever

Tuğba Kuvvetli Yurtsever
Tuğba Kuvvetli Yurtsever

1980 İstanbul doğumluyum. Asker olan babam sayesinde çok fazla şehir, okul ve ülke görme tanıma fırsatım oldu. 2003 yılında Eskişehir İİBF İktisat mezunuyum. Okul sonrası İstanbul’da çalışırken İngiltere de Londra’ya gittim ve orda çalışarak aynı zamanda Central Saint Martin’s de Fashion Drawing ve London college of Fashion’da fashion illustration eğitimi alarak 2005’te Türkiye’ye döndüm. Şu sıralar Anadolu Üniversitesi’nin mezunlarına sunmuş oldugu imkanı kullanarak Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde ikinci üniversitemi okuyorum.

İstanbul’da tekstil tasarım alanında belli bir süre çalıştıktan sonra kendi çizimlerimle tasarımlarını oluşturup ürettirdiğim el yapımı gümüş kol düğmesi tasarımları ile beyaz gömlek tasarımlarımı birleştirerek butik konseptinde Ankara’da kendi markamı kurdum. Uzunca bir süre devam eden tasarımlarım ekonomik şartlardan dolayı sonlandı. Aile şirketimizde farklı bir sektörde bir süre daha çalıştıktan sonra içimdeki sanat aşkı beni rahat bırakmadı ve ben işimi bırakarak çocukluktan beri yaptığım resimleri profesyonel hayatımın odağına koyma lüksüne sahip oldum.

Şu sıralarda Ankara’da Kendi atölyemde resimlerimle yaşıyorum. Atölyemi ziyaret eden ve yaptığım işlerimi takip eden misafirlerim, resme ilgisi olan ve öğrenmek isteyen öğrencilerimle atölyemi paylaşıyor vakit geçiriyorum.

İnternet Adresi: tugbakuvvetliyurtsever
Instagram: tugbakuvvetliyurtsever

Eserlerim hakkında

Çocukluğumdaki yaşadığımız yerlerde şehirden uzakta çayırların meraların ortasında uçsuz bucaksız çiçek tarlalarını hatırlarım kokuları hala burnumda, tüm yeşil tonlarının içinde rengarenk kır çiçeklerini tek tek anımsarım. Tüm eserlerimde doğadan esinlendiğim renkler ve formlar var.

Benim bütün eserlerim yanlış fırça darbelerimi düzelterek ortaya çıkar. hep beklenmedik bir sonu olur. Renklerin boyaların birbirine karışırken bile oluşturdukları formlarda hakimiyet boyada dır. Ben onların kendi formalarına sadece yön veririm. o anki enerjiyle şekilleniriz, hem tuval hem ben…

Sanatta özgürlükçüyüm basit ve doğal olanı severim. Yaptığım eserlerde her kişinin farklı bir yön bulması beni en çok motive eden sey.

Katıldığı Sergiler

2022 – Gaziantep Sanat Merkezi Karma Sergi “Su ve Hayat” – Gaziantep
2022 – Bilkent sanat Karma sergi “Yansımalar” – Ankara
2021 – International Art Exhibition Philo – Poem M.A.D.S Art Gallery – Milano/İtalya
2009 – Panora açık alan karma sergi “KADIN” kadınlar günü etkinliği – Ankara
2005 – Central Saint Martin’s “Graduate Showcase” – Londra/İngiltere1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir