Portfolyo: Ünal Karakaş

Ünal Karakaş
Ünal Karakaş

1965 İstanbul doğumluyum. Orta ve lise öğrenimini Saint-Michel Lisesi’nde tamamladım. Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği bölümü mezunuyum. Sonrasında ise Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümünü bitirdim.

Profesyonel hayatım boyunca turizm ve enerji sektörlerinde operasyon, mali işler ve iç denetim alanlarında çalıştım. Fotoğraf ile gerçek anlamda ilgilenmeye aktif iş hayatını bıraktıktan sonra başladım. İFSAK’ta aldığım temel fotoğrafçılık eğitimini takiben çeşitli fotoğraf projelerinde yer aldım ve karma fotoğraf sergilerine katıldım. Görsel sanatlar ve fotoğrafçılık konularında genel kültürümü pekiştirmek amacıyla ayrıca Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdim.

Fotoğrafçılık hobi olarak artık hayatımın önemli bir parçası oldu. Fotoğrafa olan tutkum her geçen gün çoğalarak devam ediyor. Sonucunda her zaman aynı verimlilikte olamasa dahi, fotoğrafa harcadığım her günü ayrı bir kazanç olarak görüyorum.

Sokak fotoğrafçılığı başta olmak üzere fotoğrafta minimalist, geometrik, hatta zaman zaman kurgusal yaklaşımlar ilgimi çekiyor. Keyifli sualtı fotoğrafları denemelerim de oldu. Fırsat buldukça çektiğim fotoğraflardan da esinlenerek karakalem resim çalışmaları yapıyorum.

Kendimi bir fotoğrafçıdan ziyade “fotoğraf sever” olarak tanımlamayı tercih ediyorum. Çektiğim fotoğrafların içinde gördüğüm hikayeleri birkaç kelime, kısa bir cümle veya şarkı sözleri içinden yaptığım alıntılarla fotoğraflarımı inceleyenlere aktarmayı seviyorum.

Instagram: unal8/

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.