Pusula Grubu “Yaşanmamış Hayatlar” İsimli Şarkısını Yayınladı!

PUSULA - YAŞANMAMIŞ HAYATLAR
PUSULA – YAŞANMAMIŞ HAYATLAR

Muğla’lı Rock müzik grubu Pusula yeni çalışması “Yaşanmamış Hayatlar” bir göç hikayesiyle karşınızda.

2017 yılında yayınladıkları “Gel” EPsi ile müzik yolculuğuna başlayan 2019 ‘da “Rüya”, 2020’de klibiyle kadın cinayetlerine dikkat çeken “Son Şarkım”ın ardından “Yaşanmamış Hayatlar” 4 Marta tüm dijital platformlarda yerini aldı.

PUSULA – YAŞANMAMIŞ HAYATLAR // 2022

Agresif ve hızlı yapısı olan “Yaşanmamış Hayatlar” bir yandan geride bırakma hikayesi anlatırken diğer yandan uluslar arası sorun haline gelen göçmenlik konusuna insanlık dramı perspektifi ile özellikle göçmen güzergahı olan Bodrum’dan farklı bir bakış açısı sunarak durumun fotoğrafını çekmekte.

Sözleri Mehmet Ali Akın’a; müziği Yunus Emre Tokmak ve Mehmet Ali Akın’a ait parçada düzenleme, produksiyonda Yunus Emre Tokmak yer alıyor. Rock soundunun ağırlıklı olduğu şarkı Bodrum Zeus Müzik Stüdyosunda kaydedildi. Miks ve Masteringi Anıl Çifter tarafından tamamlandı. Kapak görseli Orçun Bozer tarafından çekildi.

Göçmenlik konusunu ele alan klip Onur Medya yapımcılığında Muğla’nın Milas ilçeside Bafa Kapıkırı ve Güllük bölgesinde Orçun Bozer tarafından çekildi. Orkun Tepeköylü ve Sevgi Yaşar’ın oyuncu olarak yer aldığı klip Pusula’nın Youtube kanalında yayına girdi.

Söz: Mehmet Ali Akın
Müzik: Yunus Emre Tokmak – Mehmet Ali Akın
Düzenleme – Produksiyon: Yunus Emre Tokmak
Kayıt: Zeus Stüdyo (Bodrum)
Miks – Mastering: Anıl Çifter
Kapak: Orçun Bozer – Yunus Emre Tokmak

VİDEO:
Yapımcı: Onur Medya
Yönetmen: Onur Bozer
Görüntü Yönetmeni: Orçun Bozer
Post Produksiyon: Mert Öztekin
Kamera: Yavuz Mete, Emrecan Sabırlı
Sanat Yönetmeni: İsmail Şimşek
Set Fotoğrafçısı: Menekşe Nazilli
Oyuncular: Sevgi Yaşar, Orkun Tepeköylü, Melisa Ülke, Sabahattin Akan, Eren Sabırlı, Cem Yılmaz, Ali Çoban

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar