'Rüya Beni'ne Uyanış' İsimli Sergi Barın Han'da
'Rüya Beni'ne Uyanış' İsimli Sergi Barın Han'da

‘Rüya Beni’ne Uyanış’ İsimli Sergi Barın Han’da

17 Ekim 2023

Hazal Orhon’un yürütücülüğünde; Cansu Sakız, Hare Sürel, Merve Usta, Onur Çanka ve Selim Siyami Sümer’in bireysel yapıtlarının yanı sıra, bu 6 sanatçının ortak üretimlerine de yer veren ‘Rüya Beni’ne Uyanış’ sergisi, 12 Ekim’den itibaren Barın Han’da.

'Rüya Beni'ne Uyanış' İsimli Sergi Barın Han'da
‘Rüya Beni’ne Uyanış’ İsimli Sergi Barın Han’da

“Biz uyurken rüya gören benliğimiz neler yaşıyor?” sorusundan hareketle çıkılan ve birbirinden farklı disiplinleri bir araya getiren sergi ‘Rüya Beni’ne Uyanış’, 12 Ekim’den itibaren Barın Han’da ziyaretçilere kapılarını açtı.

Sonbaharla birlikte kültür sanat hayatının canlandığı metropol hayatında yeni bir sergi sanatseverlerle buluşmaya başladı. Hazal Orhon’un yürütücülüğünde; Cansu Sakız, Hare Sürel, Merve Usta, Onur Çanka ve Selim Siyami Sümer’in bireysel yapıtlarının yanı sıra, bu 6 sanatçının ortak üretimlerine de yer veren ‘Rüya Beni’ne Uyanış’ sergisi, 12 Ekim’den itibaren Barın Han’da görülebiliyor. 

Sanatçıların, “Biz uyurken rüya gören benliğimiz neler yaşıyor?” sorusundan hareketle ürettikleri disiplinlerarası sergi, 3 ayrı bölümden oluşuyor. 6 yıllık araştırma ve deneylerle zenginleşen sergi, ortak rüya tecrübesini farklı disiplinlerden beslenerek fiziki ortama aktarmak ve rüya benliğiyle kavuşmak için bir kapı aralamayı hedefliyor. Kavramsal altyapısına Dr. Murat Kemaloğlu ve yönetmen Tan Tolga Demirci’nin katkıda bulunduğu sergi, aslında gündelik hayatımızda insanların kafasını en kurcalayan konulardan birine değiniyor. 

Ziyaretçilerine uyanıkken rüya deneyimleriyle bağ kurma fırsatı sunan ‘Rüya Beni’ne Uyanış’, gece yaşantısında hüküm süren rüya deneyimlerini birbirinden farklı eserlerle deneyimsel bir izlenti olarak sunuyor. 

Tarihi Yarımada’nın büyülü atmosferi ve Barın Han’ın tarihi yapısıyla buluşan sergi, pazar ve pazartesi günleri hariç haftanın her günü 10:00-18:00 saatleri arasında açık olacak. 12 Ekim’den itibaren gezilebilen sergi kapsamından birbirinden farklı etkinlikler de gerçekleşiyor.

Sergi süresince mekanda düzenlenmesi planlanan çeşitli etkinlikler, sergi ile aynı isimli sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya devam edecek. 


Barın Han

Binbirdirek, Boyacı Ahmet Sokak No: 4 Fatih / İstanbul

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Ekin Su Koç, Not The Klimt's Kiss, 2023, 100x100cm, Tuval üzeri akrilik, Anna Laudel Bodrum
Önceki

“Venüs’ün Yeniden Doğuşu” 11 Kasım’da Anna Laudel Istanbul’da

Şafak Hacaloğlu
Sonraki

“Ars Longa Vita Brevis” Sergisi Müze Gazhane L Binasında

Kaçırmayın!

Begüm Mütevellioğlu 'Adem ve Havva', 2023 tuval ve kağıt üzerine yağlı boya, 67 x 74 cm (çerçeveli)

Begüm Mütevellioğlu Solo Sergisiyle Simbart Projects’te

Simbart Projects 12 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında Begüm
Mahmut Aydın

Portfolyo: Mahmut Aydın

1989 Diyarbakır doğumlu olan Mahmut Aydın, 2014 yılında Mimar Sinan