Seçkin Pirim’in Eseri The Private Museum Kalıcı Koleksiyonunda

Seçkin Pirim’in 3 Kere 3 Kare heykeli The Private Museum, Singapur kalıcı koleksiyonuna katıldı.

3 Kare 3 Kara, 2022
3 Kare 3 Kara, 2022

Dirimart, sanatçılarından Seçkin Pirim’in 3 Kere 3 Kare heykelinin The Private Museum, Singapur kalıcı koleksiyonuna katıldığı duyurdu. Koleksiyona katılan ve Dirimart’ın ART SG seçkisine dahil olan heykel, sanatçının mabet fikri üzerine üretiminin ilk örneklerinden.

Seçkin Pirim, modernizmin kaotik evreninden cennet, aydınlanma veya ruhani inziva gibi vaatlere sığınmadan, sözsüz önermelerde bulunur. Çağdaşlarını toplumun beklentilerinin ve yerleşik dinler dışındaki olağan alternatiflerinin ötesine bakmaya, sanatı görmeye davet eder. Pirim’in bu fikirlerden hareketle oluşturduğu Mabet serisinin ilk örneği olan 3 Kere 3 Kare, ilhamını insanlığın kutsal kabul ettiği ve kalbini açtığı ibadet ve inziva mekânlarından alır. Birbirini tekrar ederek çoğalan, numerolojik referanslara sahip formlar, tıpkı insanın kendi iç yolculuğunda benliğini yeniden keşfetmesi gibi, izleyiciyi de eserin detaylarında saklı olan manayı keşfe çağırır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar