Şenay Ocak’ın Yeni Şarkısı “Ucuz Romantik” Yayında!

8 Temmuz 2024

Türkiye’de cazın genç isimlerinden Şenay Ocak, Ucuz Romantik adlı sözü ve bestesi kendisine ait bir besteyi Olta Dayanışma 14 albümünde yayınladı.

Şenay Ocak’ın “Ucuz Romantik” şarkısının gitarlarında Batuhan Gönen, trombonlarda Ali Ulusoy ve yapım, miks masteringte Emre Şen yer alıyor.

Şarkının hikayesine gelince, iki sene boyunca yaşadığı bazı olayların ortak noktası olarak ele aldığı hayal kırıklığı unsurunu masalsı bir dünyanın kapılarıyla birleştiren Şenay Ocak, bu konuda en çok ilham aldığı kişilerden birinin ünlü şarkıcı Joni Mitchell olduğunun da altını çiziyor. Nostaljik ve derin duyguları yaşayan bir insan olarak günümüzdeki aşk ilişkilerinde samimiyetin en değerli unsur olduğunu vurgulamak gerektiğine inandığını dile getiriyor. Caz akorları, blues müzik armonileri ve Türk müziğini barındıran eser, hangi tarz severse sevsin herkesin dinleyebileceği kadar içten bir şarkı olarak karşımıza çıkıyor. Merak edenler için Mayıs ayında çıkan İstanbul, deniz, antika dükkanı ve tarihi Beyoğlu sokaklarının içinde bir klib Youtube’da mevcut.

Hasan Nazif Yılmaz

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Geothermalisms, 2024. Aslı Uludağ’ın izniyle
Önceki

Salt Sanatsal Araştırma ve Üretim Destek Programı Projeleri Açıklandı

William Faulkner
Sonraki

William Faulkner’ın Son Romanı Çapulcular YKY Modern Klasikler’de

Kaçırmayın!

Paptircem

Paptircem’in İlk Albümü “Büyüklere Ninniler” Yayında!

Alternatif müziğin başarılı temsilcilerinden söz yazarı, besteci, yorumcu ve prodüktör

Portfolyo: Mansur Ersus

1986 İzmir doğumluyum. Fotoğrafa “Ege Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu” ile başladım.