Sinan Logie ile Hayali Kent Maketi Atölyesi

İstanbul Modern’in yeni müze binasında, Damat Tween sponsorluğunda gerçekleştirilen Eco Art Lab eğitim programının konuğu 22 Ekim’de sanatçı ve akademisyen Sinan Logie olacak.

Doğa ve çevreyle kurulan bağı sanat yoluyla güçlendirmeye aracılık eden Eco Art Lab öğrenme alanı, İstanbul Modern’in yeni müze binasında 12 yaş üzeri genç ve yetişkinleri ücretsiz etkinliklerde buluşturuyor. Eco Art Lab, sanatçılarla işbirliğinde, sürdürülebilir gelecek, herkes için yaşamın devamlılığı ve çevresel değişim gibi konuları işleyen ileri dönüşüm atölyeleri düzenliyor.

Sanatçı ve akademisyen Sinan Logie yönetiminde düzenlenen “Hayali Kent Maketi” adlı atölye, kent kavramına odaklanıyor. Logie, katılımcıları İstanbul’un tarihsel katmanlarını bir ağaç kesitinin yaş halkaları gibi yorumlayarak bir kent kurmaya davet ediyor. Program, sanatçının İstanbul megapolünün tarihsel evrimlerine ve güncel saçaklanmaları üzerine yürüttüğü araştırmalara, ilham aldığı kentsel manzaralara ve sanatsal üretimlerine değinen kısa bir söyleşi ile başlıyor. Doğayla uyumlu bir kent yaşamının nasıl olabileceğini değerlendiren katılımcılar, tarihi bellek, modern dönem ve günümüzün yapılaşma sistemlerini sanatçıyla birlikte yorumluyor ve atık kutu, koli ve eski kumaşlarla çeşitli formları bir araya getirerek kent maketlerini tamamlıyorlar.

Sinan Logie ile Hayali Kent Maketi

Tarih ve saat: 22 Ekim 2023 Pazar, 13.00–16.00

Yer: Eco Art Lab

Bilgi ve rezervasyon için: egitim@istanbulmodern.org | (212) 334 7341

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar