TEBDİL
TEBDİL

Tebdil Oyunu Haziran’da Pops Balat’ta!

24 Mayıs 2024
TEBDİL
TEBDİL

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı ve rejisini üstlendiği, 2383 Yapımı olan TEBDİL oyunu 12-13-14 Haziran tarihlerinde Pops Balat’ta tiyatroseverlerle buluşacak.

TEBDİL, seyirciyi Balat’ın dokusuna işlemiş derin bir hikâyenin içine çekiyor. Ahmet Sami Özbudak’ın sayfalara; Burak Üzen, Erkan Akbulut, Gülşah Fırıncıoğlu Yaşar, Fehmi Karaarslan ve Özge Borak’ın sahneye taşıdığı bu hikâye, tiyatronun tüm domino taşlarını usta ellere emanet eden güçlü bir kadroyla seyircisini selamlıyor.

Balat’ta kendi krallığını kuran Süleyman (Fehmi Karaarslan), can dostları Maviş (Burak Üzen) ve Hakkı(Erkan Akbulut) ile geride bıraktığına inandığı sırların peşine düşmeden yaşamını sürdürür. Ta ki; geçmişin üzerindeki örtüyü kaldıran bir teklifle tüm düzeni altüst oluncaya dek… Üstelik bu teklif yalnızca geçmişi değil Süleyman ve Nilay’ın (Özge Borak) çalkantılı aşk serüvenini de tetikleyecektir. Geçmişten çıkıp gelen Zeynep (Gülşah Fırıncıoğlu Yaşar) ve Süleyman’ın ikizi Talat (Fehmi Karaaslan) tüm dengeleri değiştirir. Geçmişin perde arkasında gizlenen gerçeklerin gün yüzüne çıkmasıyla birlikte, oyunun dokusunu hissetmek adeta bir yolculuğa dönüşür.

Tiyatronun kendine özgü güçlerini, uyumlu bir ahenkle birleştiren TEBDİL’in seyircide bıraktığı hazza seslenen müzikleri Çiğdem Erken imzası taşırken, dikkatleri bir an olsun üzerinden düşürmeyen ışık tasarımı Yasin Gültepe’ye ait. Kurgunun dengeli gidişatı ise dramaturg Sinem Öztürk’ün dokunuşundan geliyor.

TEBDİL, Balat’tan gelen seslerin adeta kulağımızda yankılandığı, Balat’ı içimizde hissettiğimiz bir sanat şöleni yaşatıyor.

Biletler tiyatrolar.com.tr adresinde.

Oyun Tarihleri:
12 Haziran Çarşamba saat 20:30 / Pops Balat
13 Haziran Perşembe saat 20:30 / Pops Balat
14 Haziran Cuma saat 20:30 / Pops Balat

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Judas Priest
Önceki

50 Yıllık Efsane Grup Judas Priest, İstanbul’a Geliyor!

7. Antalya Akra Caz Festivali Başlıyor!
Sonraki

7. Antalya Akra Caz Festivali Başlıyor!

Kaçırmayın!

Star Wars Hayranları Galaksinin Fanları Sergisi

Star Wars Hayranları Galaksinin Fanları Sergisi Açıldı

Dünya en geniş kapsamlı Star Wars Koleksiyonu Galaksinin Fanları Sergisi,
Coşkun Sami, Kader Kromozomu, 2023, Kağıt üzerine karışık teknik, 89 x 150 cm

Coşkun Sami “In The End, There Is No End” Sergisi

Istanbul Concept Gallery, 9-30 Ocak 2024 tarihleri arasında Coşkun Sami’nin