Trentemøller 13 Ekim’de Babylon’a Konuk Oluyor

Trentemøller
Trentemøller

Danimarkalı besteci, müzisyen ve prodüktör Trentemøller, 13 Ekim Cuma akşamı İstanbul’da sevenleriyle buluşacak. Indie, shoegaze, noise rock, post-punk, electro-pop gibi türleri elektronik ve ambient müzik öğeleriyle harmanlayarak benzersiz bir atmosferik sound ören Trentemøller’in anılara yer edecek performansının biletleri şimdi Biletix ve Mobilet’te satışa sunuluyor.

Akılda yer eden melodileri ve zengin ses manzaralarıyla son 15 yılın başarılı prodüktörleri arasında anılan Trentemøller, 13 Ekim Cuma akşamı Babylon’da sevenleriyle buluşacak. Elektronik müziğin kilometre taşı albümleri arasında gösterilebilecek albümler arasında yer alan çıkış albümü “The Last Resort”ı 2006’da yayımlayan Trentemøller, ilk canlı orkestrasını 2007’de kurarak performanslarına başladı. Bugüne kadar arasında Tricky, Savages, A Place To Bury Strangers, The Soft Moon, UNKLE, Depeche Mode, The Knife, Franz Ferdinand, Blonde Redhead, Lower Dens, Slowdive ve jennylee gibi 100’den fazla isimle remix’ler ve ortaklıklar gerçekleştiren Trentemøller; ilk albümünün ardından “Into The Great Wide Yonder”, “Lost”, “Fiction” ve “Obverse” albümlerini dinleyicisiyle paylaştı. 2022’de altıncı albümü “Memoria”yı da kendi plak şirketi In My Room etiketiyle yayımlayan Trentemøller, müziğinde kontrastlarla ve paradokslarla dolu alanları keşfetmeyi ihmal etmiyor.

Indie, house, shoegaze, noise rock, post-punk, electro-pop gibi janrlar arasında dolaşırken elektronik ve ambient temelli sound’uyla kendi tarzını tanımlayan üretimlerine devam eden Trentemøller; dijital olduğu kadar analog, karanlık olduğu kadar eğlenceli, keskin olduğu kadar organik sound’ları eşi benzeri görülmemiş bir şekilde harmanlayarak ortaya koyuyor.

Performansın biletlerine Biletix ve Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar