Umay Mart Ayında Çevrimiçi Etkinlikleri İle Dopdolu

Umay Mart Ayında Çevrimiçi Etkinlikleri İle Dopdolu


Pandemi nedeniyle eğitim ve etkinliklerini dijital ortamda sanatseverlere buluşturmaya devam eden Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, Mart ayında da dopdolu.

Bu yıl 4. yaşını kutlayan Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, yeni etkinlik takviminde felsefeden edebiyata, rüya analizinden derin okumaya kadar her yaştan bireyin ilgisini çekecek güçlü ve derin konularla evlere konuk oluyor.

Dr. Can Batukan ile Gilles Deleuze’ün Yüzyılı
Université de Paris Post-Doktora Araştırmacısı Dr. Can Batukan, 20. yüzyılın en parlak filozoflarından Gilles Deleuze’u konuk alıyor. Zaman problemi, mekansallık ve hakikat kavramları ile dolu “Gilles Deleuze’ün Yüzyılı” seminerleri, insanlığın ve gezegenin geleceği hakkında şaşkınlık ve sürprizlerle dolu öngörüler ve kavramsallaştırmalara yer veriyor.

Demir Aytaç ile Rus Edebiyatı Atölyeleri
Demir Aytaç’ın eşsiz sunumu, analizleri ve çıkarımlarıyla Rus Edebiyatı Atölyesi önce Suç ve Ceza ardından Karamazov Kardeşler ile devam ediyor! Demir Aytaç, edebiyat tarihine adını kazımış bu kitaplarla toplumları sosyolojik olarak incelerken, derin analizleri ile insanlık tarihine ışık tutuyor.

Rüya Analisti ve Koç Mehtap Kurbanzade ile Rüya Analizi
Rüyalarımız aslında bize ne anlatıyor? Evrensel sembol diliyle üst beyne verdiği mesajları inceleyen “Rüya Analizi” metodu, RNA’larımızdaki kayıtlara ulaşmayı ve beynimizi tanımayı mümkün kılıyor. Rüya tabiri, tefsiri ve yorumlarından çok farklı olan rüya analizleri, alt beyin çalışmaları ile katılımcıları en derine, hatırlamadığı kayıtlara götürüyor. Mehtap Kurbanzade ile bireysel ya da grup çalışmaları şeklinde gerçekleşecek Rüya Analizi seansları Mart ayı boyunca Umay’da.

Arşo Kasbaryan ile İlkçağdan Günümüze Sanat Tarihi
“Sanata ne kadar yakınsak, insanlığımıza da o kadar yakınız” yaklaşımıyla Sanat Tarihçisi ve Heykeltraş Arşo Kasbaryan, tarih boyunca insana yakın duran eserlerin günümüzde hala bireylerde bıraktığı izlerin peşinden gidiyor. İlkçağdan Günümüze Sanat Tarihi Mart ayı boyunca Umay’da.

Hakan Akdoğan ile Derin Okuma
Yunus Nadi ödüllü yazar Hakan Akdoğan, Derin Okuma eğitimlerinde ele aldığı eserlerin tüm satırlarında yazar ile birlikte yol almak için katılımcılarına rehberlik ederken, insanoğlunun belleğine yapılan saldırıları, giderek yalnızlaşan benlikleri ve görünenin ötesindeki birçok gerçekliği gözler önüne seriyor. Çarpıcı ve keyifli bu atölyede Mart ayının eserleri; Kırmızı Pazartesi, Ölmeye Yatmak Gölgesizler, Körlük ve Kör Baykuş.

Mart ayı programının tamamı hakkında detaylı bilgi almak için umaylayasam.com adresi ziyaret edilebilir ya da 0216 362 39 40 – 0553 952 39 40 numaralı telefonlardan kayıt olunabilir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir