“Ütopik Yaklaşımlar” İsimli Karma Sergi Gallery11.17″deThomas More ütopyasındaki toplum düzeninde “nelerin iyi, nelerin kötü” olduğu hakkında fikirler tartışılır.

Sanatta, sanatçılarda, izleyicilerde de bu tartışmalar günümüze kadar süregelmektedir. Eleştiriler ve iyi dilekler, iyi kötü kavramı üzerinde devam etmektedir.

Erman Gürcüm // Ütopik Yaklaşımlar Sergisi
Erman Gürcüm // Ütopik Yaklaşımlar Sergisi

Sanatçıların sundukları veya sunmak istedikleri ütopik dünyalar aslında; Thomas More’un kurmak istediği ütopik olan devlet düzeni ile keşişmektedir. Tek fark, sanatçının göstermek istediği dünyayı hayal dünyasında kurup düzenledikten sonra izleyicilere somut bir şekilde sunabilmiş olmasıdır.

“Ütopik Yaklaşımlar” sergisi izleyiciye sanatçının iç dünyasını, bu iç dünyasında yer alan ögeleri, ifadeleri, durumları en somut şekilleriyle buluşturup, sanatçının sunmak istediği dünyaya bizleri dahil edip aslında bizi varolmayan derin bir iç yolculuğuna çıkarıyor.

Sergide yağlıboya, heykel, dijital çalışmalar, belirli alanlarda enstalasyonlar ile farklı duygu durumları yaşatacak bir deneyim izleyicileri bekliyor.

“Ütopik Yaklaşımlar” sergisi, 10.05.2022 – 22.07.2022 tarihleri arasında Gallery11.17”de görülebilir.

Yazı: Aytaç Beyazgül

Sanatçılar

Çiğdem Yıldırım
Durmuş Bahar
Erman Gürcüm
Hale Feriha Hendekçigil
Yağmur Yılan


Gallery11.17

Gökçe Sokak No:11/A Caddebostan
Kadıköy – İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.