Vincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov’un Birlikte Yazıp Seslendirdikleri “Boşuna” İsimli Şarkıları Yayınladı!Vincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov
Hiko Hikmetov ve Vincent Baykal Ada

2010 ile 2017 yılları arasında faal olan, birlikte kurdukları Sapan grubunun dağılmasından sonra müzik çalışmalarına solo olarak devam eden ikili, Hiko Hikmetov’un 2021 yılında yayınlamış olduğu “Yollar” ve “Kalbin Odaları” isimli şarkılarında birlikte çalışmış, eski zamandan kalan bir arada şarkı yazma alışkanlığından da kuvvet alarak, “Boşuna” adlı şarkıyı birlikte yazıp seslendirdi.

Vincent Baykal Ada’nın evinde kaydedilen “Boşuna”nın müzik, söz ve düzenlemesi her iki müzisyene aitken, mix ve mastering Tahsin Güngör Aktürk tarafından gerçekleştirildi.

Şarkı, geçmişte yaşanan burukluklara rağmen geleceğe daha umutlu bakmak isteyen bir zihnin izlerini yansıtıyor. Olumsuz düşünce ve sözlere karşın,”rüzgarların nefesi hep burada, bu sözlerin hepsi boşuna”.

Melankoli ve coşkuyu bir arada barındıran şarkı, Marcel Carné’nin 1938 yapımı “Hôtel Du Nord” isimli filminden repliklerle sona eriyor.

Spotify | Apple Music | Deezer

Vincent Baykal Ada ve Hiko Hikmetov’un birlikte yazıp seslendirdikleri “Boşuna” isimli şarkıları yayınladı!

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.