10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali SonuçlandıUluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ödül töreni YouTube platformundan yapılan çevrimiçi yayınla gerçekleştirildi. Festivalin direktörü Bengi Semerci’nin yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan gecede Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması “En İyi Film Ödülü”nü Nader Saeivar’ın yönettiği “Yabancı” filmi aldı.

Kazananlar

Altın Terazi Uzun Metraj “En İyi Film Ödülü”nü: “Yabancı”
Altın Terazi Kısa Metraj “En İyi Film Ödülü”ü: “Yara”
Altın Terazi Kısa Metraj “Jüri Özel Ödülü”: “İnsiyak”
Altın Terazi “Öğrenci Jürisi Ödülü”: “Dünyanın Damarları”

Sinema profesyonelleri VisionIST’le buluştu

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl ikincisi düzenlenen VisionIST “Endüstri Günleri”nde ise sinema profesyonelleri iki gün boyunca sinemaseverlerle bir araya getirildi. Yansımalar, Atölye, Panel ve Ustalık Sınıfından oluşan VisionIST’de Endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflendi.

Akademik Program’da “Ben Masumum”

Festivalin “Ben Masumum” başlıklı akademik programında ise 5 gün boyunca 14 oturum düzenlendi. Oturumlara dünyadan ve Türkiye’den akademisyenler katıldı.

Çevrimiçi söyleşiler ve Masterclass

Festivalde ayrıca Massoud Bakshi, Srdan Golubovic, Talip Karamollaoğlu, Ansgar Frerich, Henry Blake, Leonardo Antonio, Nader Saivar ve kısa film yönetmenleri ile çevrimiçi sohbetler ve Agnieszka Holland ile Masterclass, Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali YouTube platformundan canlı gerçekleştirildi.

Kazananlar dahil tüm filmlerin gösterimi 28 Kasım 2020 saat 23:59‘a kadar online.icapff.com adresinden devam edecektir.

Ödül töreni yayınını izlemek için Tıklayın.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.