212 Photography Istanbul 7 Mekanda Kapılarını Sanatseverlere Açtı

212 Photography Istanbul 2021
212 Photography Istanbul 2021

Türkiye’nin önde gelen fotoğraf etkinliği 212 Photography Istanbul 1 Ekim’de kapılarını sanatseverlere açtı. Festival 35 sanatçı, 15 farklı sergi konsepti, 13 söyleşi, 5 atölye çalışması, 6 konser/performans, 18 film gösterimi (NOWNESS & MUBI) ile sanatseverlere 11 Ekim tarihine kadar sürecek dopdolu bir program sunuyor. 212 Photography Istanbul, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla 1-11 Ekim tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada, Akaretler Sıraevler A 37 – 39, Zülfaris Karaköy, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı, Yeldeğirmeni Sanat, Müze Gazhane ve Kalyon Kültür dahil olmak üzere yedi mekânda ücretsiz ziyaret edilebilir.

212 Fotoğraf Yarışması’nın Kazanan İsmi Belli Oldu

HP destekleriyle gerçekleşen Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması’nın bu sene kazanan ismi Hollandalı fotoğraf sanatçısı Bas Losekoot oldu. 5000 Euro para ödülü kazanan Losekoot’un eserleri 212 Magazine’in bir sonraki edisyonunda yer alacak. Yarışmanın destekçisi HP tarafından profesyonel printer ile ödüllendirilecek, festivalin jüri özel seçimi ödülünün sahibi Eyhan Çelik oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Kültür AŞ iş birliğinde düzenlenen 212 Photography Istanbul’un 4. edisyonunda sergi programına paralel olarak ziyaretçilerine atölye çalışmaları, söyleşiler, sanatçı buluşmaları, film gösterimleri, performans/dans gösterileri, pop-up konserler, portfolyo değerlendirmeleri ve fotoğraf yarışması dahil olmak üzere bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı etkinlik programını sunmaya hazırlanıyor.

ABD Büyükelçiliği, HP, LG OLED, Jotun, Yapı Kredi, ve We Are The Walkers’ın destekleriyle düzenlenen 212 Photography Istanbul’un ana mekânı olan Yapı Kredi bomontiada’da Thomas Albdorf, Diana Artus, Helena Blomqvist, Scarlett Hooft Graafland, JeeYoung Lee, Rosa Muñoz, Esra Özdoğan, MODI, ve Yapı Kredi’nin katkılarıyla gerçekleşen Uzaktaki/Yakındaki sergisi ziyaret edilebilir.

212 Photography Istanbul, İstanbul’un tarihi mekânlarında benzersiz bir sanat deneyiminin yanı sıra festival takipçilerine alternatif bir keşif rotası sunuyor. Sergi programı kapsamında, Levon Biss ve Jonas Bendiksen Zülfaris Karaköy’de; Christian Tagliavini ve NOWNESS seçkisi Yeldeğirmeni Sanat’ta ve Tim Flach ve Hasan Deniz’in eserleri Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda görülebilir.

212 Photography Istanbul 7 Mekanda Kapılarını Sanatseverlere Açtı
David Burnett

Olimpiyat Oyunlarına ithafen hazırlanan, bu alanda isim yapmış önemli fotoğrafçıların yer aldığı, olimpiyat oyunlarının perde arkasını yansıtan sergide ise, David Burnett, Chris Mcgrath ve Mine Kasapoğlu’nun objektiflerine yansımış çok özel kareler Müze Gazhane’de görülebilir.

Festival ve etkinlik programı ile ilgili detaylar için 212photographyistanbul.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir