28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Kazananları Belli Oldu

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Kazananları Belli Oldu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlığında 28’incisi düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü”nü Ahmet Necdet Çupur’un yönettiği Yaramaz Çocuklar filmi aldı. “En İyi Yönetmen” Ödülü’nü Bir Nefes Daha’nın yönetmeni Nisan Dağ aldı. “En İyi Kadın Oyuncu” Ödülü’nü Koridor filmindeki performanslarıyla Emel Göksu ve Ayşe Demirel paylaşırken, “En İyi Erkek Oyuncu” Ödülü’nü Cemil Şov filmindeki performansıyla Ozan Çelik aldı.

“En İyi Film” Ödülü’nü Yaramaz Çocuklar filmi ekibine; jüri üyeleri Tilbe Saran, Güven Kıraç, Feridun Düzağaç, Kıvanç Sezer, Seray Şahiner, Meryem Yavuz ve Adana Valisi Süleyman Elban birlikte verdi.

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Kazananları Belli Oldu
28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Kazananları Belli Oldu

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Kazananlar Listesi:

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda verilen ödüller ise şöyle:
En İyi Film Ödülü: Yaramaz Çocuklar – Yönetmen: Ahmet Necdet Çupur
En İyi Yönetmen Ödülü: Bir Nefes Daha – Yönetmen: Nisan Dağ
Yılmaz Güney Ödülü: Zin ve Ali’nin Hikayesi – Yönetmen: Mehmet Ali Konar
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Emel Göksu – Ayşe Demirel – Koridor
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ozan Çelik – Cemil Şov
Adana İzleyici Ödülü: Sen Ben Lenin – Yönetmen: Tufan Taştan
Kadir Beycioğlu Jüri Özel Ödülü: Dermansız – Yönetmen: Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu
En İyi Senaryo Ödülü: Bir Nefes Daha – Yönetmen: Nisan Dağ
En İyi Müzik Ödülü: Taner Yücel – Cemil Şov
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Koridor- İlker Berke
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Koridor – Ö. Devrim Ünal
Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Yaramaz Çocuklar – Mathilde Van De Moortel & Elif Uluengin & Nicolas Suburlatı
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Ödülü: Lacivert Gece – Aslı Bankoğlu
Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Bir Nefes Daha – Eren Çiğdem
Özel Mansiyon Ödülü: Yaramaz Çocuklar Yönetmen: Zeynep Çupur
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Bir Nefes Daha – Oktay Çubuk
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Bir Nefes Daha – Hayal Köseoğlu
SİYAD ‘Cüneyt Cebenoyan’ En İyi Film Ödülü: Zin ve Ali’nin Hikayesi Yönetmen: Mehmet Ali Konar
Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Bir Nefes Daha Yönetmen: Nisan Dağ

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI
En İyi Belgesel: Kış- Yönetmen: Berrin Öz
En İyi Canlandırma Film: Sudan Çıkmış Balık – Yönetmen: Nur Özkaya
En İyi Deneysel Film: Sürgünde Bir Yıl – Yönetmez: Malaz Usta
En İyi Kurmaca Film: Mesafeler – Yönetmen: Efe Subaşı
Jüri Özel Ödülü: Yoksul Adamlar Nasıl Ölür? – Yönetmen: Serkan Kaçmaz
En İyi Film: Arasta – Yönetmen: Hüseyin Baltacı ve Mutlu Kahya

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI
En iyi film: TAPINAK – Yönetmen: Murat Uğurlu
Jüri özel ödülü: AMAYI – Yönetmen: Subarna Das

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir