30. İstanbul Caz Festivali Tüm Kadıköy’e Yayılıyor!

30. İstanbul Caz Festivali +1’li Gece Gezmesi İle Tüm Kadıköy’e Yayılıyor!

+1’li Gece Gezmesi
+1’li Gece Gezmesi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen 30. İstanbul Caz Festivali kapsamında 13 Temmuz Perşembe akşamı düzenlenecek +1’li Gece Gezmesi, Kadıköy ve Moda sokaklarına yayılıyor. Tek bir biletle farklı mekânlarda müzik dolu bir gece yaşamak isteyenler için biletler passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV ana gişede.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 26 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, 7-19 Temmuz tarihleri arasında kapılarını müzikseverlere açmaya hazırlanıyor. Festivalin en çok merak edilen etkinliklerinden +1’li Gece Gezmesi, 13 Temmuz Perşembe akşamı festival coşkusunu Kadıköy-Moda hattındaki sevilen mekânlara taşıyor. Festivalin bu yıl +1’in desteğiyle, sekizinci kez düzenleyeceği etkinlik, Kadıköy sokaklarında müzikseverlerin keyfine artı bir katarak müzik keşifleriyle dolu bir gece rotası sunuyor.

“Festival içinde festival” vadeden +1’li Gece Gezmesi kapsamında Kadıköy ve Moda’da tek bir biletle giriş yapılabilecek 4 mekânda 10 konser gerçekleştirilecek. Moda Sahnesi, Dorock XL, The Wall ve Kadıköy Sineması’nın evsahipliği yapacağı etkinlikte müzikseverler Kadıköy-Moda hattında mekik dokuyacak.

Kadıköy sokaklarında gece rotası

Festivalin en hareketli gecesinde solo projesiyle ne kadar başarılı bir şarkı sözü yazarı ve besteci olduğunu yalın fakat derinlikli diliyle kanıtlayan, Duman’ın bas gitaristi Ari Barokas; Türkçe alternatif popa şarkı yazarlığı penceresinden bakan Evdeki Saat; Miles Davis’in Bitches Brew ve Herbie Hancock’un Mwandishi döneminden aldığı ilhamla üretimlerine devam eden beşli Another Bitches Brew; caz, ambient, folk temelli alternatif dilini trompeti ve sesiyle ortaya koyan Barış Demirel “BD Deneyimi”; Akdenizli Arap müziğine progresif bir açıdan yaklaşan İsrailli beşli Sababa 5; Altın Palmiye Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın ilk üç filmi Kasaba, Mayıs Sıkıntısı ve Uzak filmlerinden seçilen 11 sahne üzerine yaptığı doğaçlama besteleriyle tanınan Taşra Üçlemesi Caz Projesi; trompetinin elektro akustik melodilerine sıcak vokaliyle eşlik eden Dilan Balkay; 2022’de üretimine hız veren dream-pop grubu The Flabbies; ferah ve sıcak melodileriyle alternatif müziğimize pozitif hava katan Düşün ile saykodelik space-funk ve rock fusion türlerine attıkları oryantal bakışla dikkat çeken alternatif topluluk Yalnayak, Kadıköy’ün çeşitli sahnelerinde bizlerle olacak.

Festival biletleri

Festival coşkusunun alternatif müziğin ve sokakta olmanın verdiği özgürlük hissiyle ikiye katlanacağı +1’li Gece Gezmesi’nin ‘Eczacıbaşı Genç Bilet’leri 10 TL, Genel Dönem biletleri 650 TL.

İstanbul Caz Festivali’ndeki tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV ana gişeden satılıyor. Lale Kart üyeleri festival biletlerini %25’e varan indirimlerle alabiliyor. Festival biletleri, tüm Garanti BBVA kredi kartlarıyla %10 indirimli satın alınabilir.

+1’li Gece Gezmesi Programı

13 Temmuz 2023 Perşembe
Kadıköy-Moda
20.00

Dorock XL
20.00 | Düşün
21.30 | Barış Demirel “BD Deneyimi”
23.15 | Evdeki Saat

Moda Sahnesi
20.30 | Dilan Balkay
22.00 | The Flabbies
23.45 | Ari Barokas

The Wall
22.00 | Yalnayak
00.00 | Sababa 5

Kadıköy Sineması
20.45 | Another Bitches Brew
22.45 | Taşra Üçlemesi Caz Projesi

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar