7. Boğaziçi Film Festivali Başlıyor


Bu sene 7. Boğaziçi Film festivali yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretimine katkı sağlamak amacıyla 19-24 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali kapsamında filmler; Ulusal ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal ve Uluslararası Kısa Kurmaca Yarışması, Ulusal ve Uluslararası Belgesel Yarışması, Dünya Sineması, Bi ’Dünya Belgesel , Uzun Yürüyüş, Kim-Ki Duk Retrospektifi, 7.yıl özel seçkisi ve Özel Gösterim başlıkları altında seyirciyle buluşacak.

Projeler, bu yıl Proje Geliştirme Bölümü’nde TRT Ortak Yapım Ödülü’nün yanı sıra Bosphorus Film Lab’in yeni desteği Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü için yarışacaklar. Projeleri Faruk Güven (TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü), Hugo Rosak (KVIFF,Eastern Promises Days), Evgeniya Tirdatova (Moscow IFF) değerlendirecek.

Bosphorus Film Lab.’e katılanlar aynı zamanda 19-24 Ekim tarihlerinde sinema profesyonelleri eşliğinde düzenlenecek atölyelere katılacak ve ortak yapım, pitching ve finansal plan hazırlama konularında projelerini geliştirecekler.

TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve Türkiye sinemasında filmlerin gelişmesine katkı sağlamak, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacıyla gerçekleşen Bosphorus Film Lab’de bu yıl yer alacak projeler ise;

*Anadolu Parsı /Anatolian Panter – Yönetmen: Orçun Köksal -Yapımcı: Alara Hamamcıoğlu, Arda Çiltepe – Yapım: Vigo Film

*Bildiğin Gibi Değil/ Not As You Know It – Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu- Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu -Yapım: Streç Film

*Cam Perde/Glass Curtain – Yönetmen: Fikret Reyhan -Yapımcı: Nizamettin Reyhan -Yapım: FNR Yapım

*Döngü/The Cycle -Yönetmen: Erkan Tahhuşoğlu – Yapımcı: Erkan Tahhuşoğlu – Yapım: Şiyara Yapım

*Gülizar/ Gülizar -Yönetmen: Belkıs Bayrak- Yapımcı: Öktem Başol, Murat Yaşar Bayrak-Yapım: Saba Film

*Hazine/Treasure -Yönetmen: Canbert Yerguz – Yapımcı: Canbert Yerguz, Şebnem Kitiş- Yapım: Ptot Film Yapım

*İlk Taşı En Dertli Olan Atsın/ Let Who Has The Most Grudge Cast The First Stone -Yönetmen: İleri Âtıl Çayan İnanç – Yapımcı: Derya Tarım-Yapım: Lacivert Film

*Kar ve Ayı/ Snow and the Bear – Yönetmen: Selcen Ergun -Yapımcı:Nefes Polat -Yapım: Nefes’ Film

*Son Celse-/Final Hearing – Yönetmen: Ümran Safter – Yapımcı: Suraj Sharma- Yapım: Ekim Medya

*X Land – Yönetmen: Kıvılcım Akay – Yapımcı: Aslıhan Altuğ -Yapım: Akay Yapım

7. Boğaziçi Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı, Kurumsal İletişim Ortağı TürkMedya’nın destekleriyle gerçekleşecek.

Biletler BiletiniAl’da!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 18-25 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.

Herkes sinemaya gitsin diye!

Kısa Film gösterimleri için tüm biletlerin 5 TL’den satışa sunulacak festivalde uzun metraj filmlerin biletleri ilk 3 seans 10 TL diğer seanslar 15 TL , öğrenci 5 TL olarak belirlendi.

Ayrıca festival takipçileri filmler hakkında detaylı bilgiler ile tüm sinema salonlarındaki gösterimleri ve etkinlikleri günlük olarak festivalin yenilenen bogazicifilmfestivali.com internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecekler.

bilgi@bogazicifilmfestivali.com

facebook.com/BogaziciFilmFestivali

twitter.com/BogaziciFF

instagram.com/BogaziciFF

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir