Açık Çağrı / Open Call Duyuru Metni | Bruno Ceschel

Bruno Ceschel Portfolyo Değerlendirme Başvurusu!
Bruno Ceschel Portfolyo Değerlendirme Başvurusu!

Bak Sana Ne Getirdim: İngiltere Seçkisi etkinlik dizisi kapsamında lens tabanlı sanatçılara ve tasarımcılara portfolyo değerlendirme açık çağrısı…

Yazar, küratör ve University of the Arts London, ECAL, Cornell Image and Text MFA’de eğitimci ve Self Publish Be Happy’nin (SPBH) kurucu direktörü olan Bruno Ceschel ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Bruno Ceschel’nun Türkiye’ye ilk ziyaretinde işlerini göstermek isteyen lens tabanlı yaratıcıları ve tasarımcıları açık çağrıya başvurmaya davet ediyoruz.

Kimler başvurabilir?

Herhangi bir yaş, seviye veya ücret koşulu olmadan; aklında bir fikri olan ve bunu geliştirmek isteyen, bir proje üzerinde çalışan, elinde tamamlanmayı bekleyen bir maket kitabı olan, uzun süredir aklında demlenen ama bir türlü bir araya gelemeyen çalışmaları olan veya sadece portfolyosu elinde ve nereden başlatacağını bilemeyen bir lens tabanlı yaratıcı veya tasarımcıysanız başvurularınızı bekliyoruz!

  • 19 Mart 2023 – 28 Mart 2023 arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvurular Bruno Ceschel ve Ka Ekibi tarafından değerlendirilecektir.
  • Açık Çağrıya başvuru ve katılım ücretsizdir.
  • Katılımcı sayısı 6 kişi ile sınırlıdır.
  • Portfolyo Değerlendirmesi için seçilen 6 kişiyle görüşmeler 1 Nisan 2023, Cumartesi günü 11:00 – 16:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Bruno Ceschel Portfolyo Değerlendirme Başvurusu!

Başvuru için tıklayın.

Bruno Ceschel

Bruno Ceschel, çalışmaları öncelikle çağdaş fotoğrafçılığı araştıran bir yazar, küratör ve yayıncıdır. Self Publish, Be Happy adlı organizasyonun kurucucusu olan Ceschel, Lucas Blalock, Carmen Winant, Lorenzo Vitturi ve Broomberg / Chanarin gibi sanatçıların kitaplarının yayınlanmasını sağlamıştır. Kendisi, fotoğraf kitaplarının tasarımı, üretimi ve yayınlanması konularında uzmandır. Ayrıca fotoğrafçılık alanındaki yenilikler ve dijital teknolojinin etkileri konusunda da çalışmaktadır.

Ceschel, çağdaş fotoğrafçılıkla ilgilenen çeşitli kuruluşlarla düzenli olarak işbirliği yapmaktadır. Bruno Ceschel, Camberwell College of Arts, University of the Arts London ve École Cantonale d’Art de Lausanne (ECAL), University of Cornell’da ders vermektedir. Ayrıca 2010 yılında Tate Modern (Birleşik Krallık), Kunsthal Charlottenborg (Danimarka), MoMA PS1 (ABD) ve National Gallery of Victoria (Avustralya) gibi kurumlarda etkinliklerin küratörlüğünü yapmıştır.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir