Antalya’dan Ödülle Dönen DÜET Belgeselinin Özel Gösterimi Gerçekleşti

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Düet filminin özel gösterimi gerçekleştirildi. İdil Akkuş ve Ekin İlkbağ’ın ilk uzun metraj belgesel projesi Düet’in yapımcılığını Ali Bilgin üstleniyor.

Düet Belgeseli
Düet Belgeseli

Soho House İstanbul’da yapılan özel gösterime birçok ünlü isim katıldı. Ece Yörenç, Defne Kayalar, Hatice Aslan, Kaan Urgancıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Pınar Deniz, Sema Ergenekon ve Uğur Aslan filmin İstanbul’daki ilk gösteriminde ekibi yalnız bırakmadılar. Projenin yönetmenleri ve yapımcısı ile beraber filmin ana kahramanları Mısra Gündeş ve Defne Bakırcı gösterim öncesi kısa bir konuşma yaparak yapım sürecinden söz ettiler.

Senkronize yüzme sporu aracılığıyla tanışan Mısra ve Defne’nin, uzun yıllar birlikte vermiş oldukları mücadeleyi ve karşı karşıya kaldıkları zorlukların anlatıldığı belgesel Antalya’dan sonra festival yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir