Arda Yiğit’in Yeni Şarkısı “Time Flies” Yayında!Dünyanın çoğu gitgide daha otoriter hale geliyor. Otoriter ülkelerde ekonomi kötüleşirken ve yaşam koşulları zorlaşırken, demokratik ülkeler pandemi sonrası ekonomilerini otoriterleşerek düzeltmeye çalışıyor. Gün geçtikçe hayat anlamını yitiriyor ve iş ile ev arasında sıkışıp kalıyor. Artık yaşamanın ne demek olduğunu unutmaya başladık. Yaşamak artık birçok insan için aç kalmamakla eş anlamlı hale geldi. Festivalleri yasaklamak, kişisel özgürlük alanlarına müdahale etmek, dini baskıları arttırmak gibi müdahaleler, ekonomik özgürlüklerin kaybıyla birlikte insanları büyük bir ağırlığın altında eziyor.

Her şey bu kadar karamsarken insanlar yaşama sevincini nerede bulabilirler? Hiçbir şey yapmadan bu ağırlıktan ezilmeden ve yok olmadan kurtulmak mümkün mü? Tabii ki değil.

Yaşam hakkımız mücadele etme gücümüz kadar.

Time Flies, herkesin bir başkasından bir şeyler yapmasını beklediği bu anı eleştiriyor. Bu bekleyiş sırasında zaman geçiyor ve hayatımız geri dönülemez bir şekilde anlamını ve bağlamını kaybediyor.

Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber, ya hiçbirimiz.

Arda Yiğit‘in yeni şarkısı “Time Flies” tüm dijital platformlarda yayında!

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.