Art Gallery 1881’den İlk Sergi: “Premier” 18-19 Mart’ta İstanbul’da

Art Gallery 1881, Premier sergi afişi
Afiş

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen sanatçıları “PREMIER” sergisi ile 18 – 19 Mart 2023 tarihlerinde Avantgarde Collection Levent’te sanatseverlerle buluşacak.

Art Gallery 1881 kurucuları Burcu Çığır ve Cenk Çığır’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini; ‘Belgrad Sumart Derneği’ Kurucu Başkanı Jelena Simic (MSc) ve Program Direktörü Profesör Nenad Peric’in ise ortak yapımcılığını üstlendiği “PREMIER”, 18- 19 Mart tarihlerinde Avantgarde Collection Levent’in ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen sanatçılarının eserleri ile Türk sanat koleksiyonerlerini buluşturmak üzere tasarlanan projede, Ressam Zeljko Durovic ve Gala Caki, cam sanatçısı Misha Ignis ve birçok yerli ve yabancı sanatçının eserleri Türkiye’de ilk kez bu proje kapsamında sergilenecek.

Ressam ve heykeltraş Mesut Eren, portre çekimleri ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ivan Mijatovic, seramik sanatçısı Ufuk Özçizme ve Avrupa’nın en yetenekli ve genç heykeltraşlarından biri olan Goran Bregović’in kızı Ema Bregović de eserleri ile ‘PREMIER’ İstanbul’da olacak.

Sanatseverler, proje seçici kurulu tarafından, yüzlerce öğrenci arasından seçilen 11 genç ve özel yeteneğin de birer eseri ile tanışma fırsatı bulacak.

Art Gallery 1881 Hakkında

Art Gallery 1881, etkinlik, iletişim, ağırlama ve eğitim ağırlıklı kurumsal şirketlerde 30 yılı aşkın süre ayrı ayrı çalıştıktan sonra, birlikte iş yapmaya karar veren Cenk Çığır ve Burcu Çığır tarafından Kasım 2022’de kuruldu. Amaçları; sanat ve öğrenme tabanlı etkinlikler gerçekleştirmek ve bu süreçte sanatçı ile sanat alıcısını; öğrenici ile fikir yayıcısını ve Türk sanat eserleri ile dünya sanat alıcıları ile buluşturmak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar