Arter’den Dünya Müzeler Günü’nde Yeni Çevrimiçi Sergi ve İçerikler

Arter’den Dünya Müzeler Günü’nde Yeni Çevrimiçi Sergi ve İçerikler


Arter, Dünya Müzeler Günü’nde Ses, Heykel ve Sessizliği Deneyimlemek: “Yağmur Ormanı V (varyasyon 3)”te Bir Yürüyüş başlıklı çevrimiçi sergiyi ve koleksiyonundan 50’den fazla yapıtı kullanıcılarla buluşturuyor. Sanatı daha geniş kitlelerle buluşturma misyonunu farklı platformlar üzerinden hayata geçirmeye devam eden Arter’in hazırladığı yeni çevrimiçi içerikler, 80 ülkeden 2.000’i aşkın kültür sanat kurumunun yer aldığı Google Arts & Culture platformunda erişime açıldı.

Ses, Heykel ve Sessizliği Deneyimlemek: “Yağmur Ormanı V (varyasyon 3)”te Bir Yürüyüş başlıklı çevrimiçi sergi, Arter Kurucu Direktörü Melih Fereli’nin küratörlüğünü üstlendiği, David Tudor tarafından tasarlanan ve Composers Inside Electronics, Inc. tarafından gerçekleştirilen Yağmur Ormanı V (varyasyon 3)’ü Google Arts & Culture aracılığıyla izleyicilerle buluşturuyor. Çevrimiçi sergi, Yağmur Ormanı’nın tarihine, ayrıntılarına ve bu etkileşimli yapıtın Arter’deki kurulum sürecine yakından bir bakış niteliği taşıyor.

Arter’in çevrimiçi olarak erişime açtığı diğer içerikler arasında, kurumun koleksiyonundan oluşturulan güncel sergilerindeki yapıtlar da bulunuyor. Arter’de devam eden Kevser Güler küratörlüğündeki Gökcisimleri Üzerine ve Melih Fereli küratörlüğündeki Dinleyen Gözler İçin başlıklı grup sergilerinde yer alan tüm yapıtlara Google Arts & Culture platformu üzerinden erişilebiliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.