Artopol Galeri’den Beyond Feminity: S/he for Art Sergisi

Artopol Galeri seçkin bir koleksiyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sanatseverlerle buluşturuyor. Farklı disiplinlerden kadın sanatçıların son dönem eserlerinin yer aldığı karma sergide ayrıca erkek sanatçıların kadını odak noktasına koyduğu portreler yer alacak. 8 Mart 2022 tarihinden itibaren sanatseverlerle buluşturulacak bu sergiden elde edilecek gelirin bir bölümü Koruncuk Vakfına bağışlanacak.

BEYOND FEMINITY: S/HE FOR ART başlıklı sergide ARTOPOL sanatçılarının son dönem çağdaş kadın odaklı eser yelpazesini göreceğiz.

Eser 2: Sayat UŞAKLIGİL, “Derinden Gelen Melodi” 80x100 cm, Tuval Üzeri Yağlıboya, 2022.
Eser 2: Sayat UŞAKLIGİL, “Derinden Gelen Melodi” 80×100 cm, Tuval Üzeri Yağlıboya, 2022.

Sanat ve Kadın kavramını, kadın sanatçıların seçkisi ve erkek sanatçıların kadın yorumu olmak üzere ikiye ayırıyor. She for Art kapsamında, bünyemize dahil olan bütün kadın sanatçıların eserleri sergilenecek ve destek olunacak.

Her biri birbirinden özgün çağdaş kompozisyonlar göreceğimiz bu sergide, kadın estetiğinin sanata yaklaşımına tanık olacaksınız.

Beyond Feminity: S/he for Art sergisi, 8 Mart – 15 Mart tarihleri arasında, 42 Maslak Art Space’te yer alan Artopol Gallery’de izleyicilerle buluşuyor. 600 metrekarelik alanıyla ferah ve hijyenik bir ortam sağlayan galeriyi haftanın yedi günü 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilirsiniz.


ARTOPOL SANAT ESERLERİ TİCARET A.Ş.

Maslak Mahallesi Ahi Evran Caddesi B Blok No 6/163-42 Maslak, Sarıyer/ İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar