“Atatürk Parkı Sanat Galerisi” Bilecikli Sanatseverleri Bekliyor

Ayşe Sezer, “Sendeki Ben”
Ayşe Sezer, “Sendeki Ben”

Bilecik Belediyesi tarafından şehrin en merkezi noktasına konumlandırılan “Atatürk Parkı Sanat Galerisi” Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Ayşe Sezer’in “Sendeki Ben” isimli resim sergisiyle mayıs ayında kapılarını vatandaşlara açtı. Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, galerinin inşa süreçlerinin titizlikle yürütüldüğünü ve sergi alanının belirli standartlara göre düzenlediğini vurgulayarak Bilecik’in ilk profesyonel sanat galerisini açmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Ayrıca Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı yapılacak süreli sergi ve atölye çalışmalarıyla galerinin sürekli canlı kalacağını ve bölgenin cazip sanat merkezlerinden biri haline gelmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

“Atatürk Parkı Sanat Galerisi” Bilecikli Sanatseverleri Bekliyor
Elçin Mustafayev, “Renklerin Tınısı”

“Her Ay Bir Süreli Sergi” hedefiyle faaliyetlerini sürdüren galeri, ilk sergisinin ardından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Elçin Mustafayev’in “Renklerin Tınısı” isimli resim sergisiyle haziran ayında Bilecikli sanatseverleri yeni bir sergiyle buluşturdu. Atatürk Parkı Sanat Galerisi sorumlusu ve sergi küratörü Oğuz Cabar, her ay yapılacak süreli sergilerle plastik sanatların farklı dallarını sanatseverlerle buluşturacaklarını belirtti.  Ayrıca bağımsız genç sanatçılarla açılacak sergilerle sanatın ve sanatçının desteklenmesine verilen önemin altı çizildi.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar