“Benim Adım HÜRRİYET” Goba Art&Design’da GörülebilirHayat sonunu görmediğimiz nefesin bize verdiği kadar uzunlukta bir yol…
Olumsuzluk diye nitelendirdiğimiz bize sunulan her şey, aslında doğruya ve güzele sürüklüyor.
Özümüze döndürüyor…
İşte o vakit; dünyanın kibrinden Güneşin doğuşunda Ay’ın ışığını yakalıyoruz.
Düşlerimizde sınırlı kalmadan yaşamın gerçeğine dökülüş…
Evreni kendi boşluğunda tamamla ki;
Adın HÜRRİYET olsun…

"Benim Adım HÜRRİYET" Goba Art&Design'da Görülebilir
Jülide Zeynep Günce “Benim Adım HÜRRİYET”

Goba Art&Design, 14-31 Ekim 2020 tarihleri arasında, Jülide Zeynep Günce’nin “Benim Adım HÜRRİYET” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Jülide Zeynep Günce Hakkında

Jülide Zeynep Günce 1979 senesinde İstanbul’da doğdu. Çocukluğunu ve gençliğini ailesinin işi gereğince şehir şehir dolaşarak geçirdi. Eğitimini İstanbul’da tamamlayan Günce, hayallerinin peşinden giderek kendini malzeme ve mekân tasarımına yöneltti ve içmimarlık bölümünü seçti. Oytun Berktan Interiors İç Mimarlık Atölyesinde 9 sene boyunca proje ve tasarım müdürlüğü pozisyonunda çalıştı. Halen iç mimari projelerine de devam eden Günce 2017 yılında Kaat Design Studio’yu kurdu. Kâğıt hamuru ve farklı malzemelerle bu tekniğin birleştiği çalışmalar yaptı. Aynı zamanda binlerce yıllık bu tekniği düzenlediği atölye çalışmalarıyla yeni nesillere de aktarmaya devam etmektedir.

Gençliğinde iz bırakan seyahatleri hamurda yarattığı formlara aktardı. “Aidiyet” ve “yaratım” duygularını yoğunlukla inceledi ve araştırdı. Bu çalışmalarının devamında asıl olanın aidiyet olmadığı, insanın nereden ve nelerden beslendiğinin önemli olduğunu keşfetti. Yaratımın doğurganlıkla ve “sürdürülebilirlik”le eşdeğer olduğu tek ve mutlak yaratıcının ise “doğa” olduğu kavramlarını formlarına yansıtmaya devam etmektedir.

Sergi, 31 Ekim tarihine kadar goba art&design‘da görülebilir.

Goba Art&Design
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. Şimal Sok. Belkıs Apt. 3A Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.