Bilsart’tan Video Sanat Üretimleri için Açık Çağrı!

Bilsart, yeni video çalışmasını tamamlaması adına 1 sanatçıya üretim desteği vermek üzere ikinci Açık Çağrı’da bulunuyor!

Katılım koşulları doğrultusunda video sanatı üzerine çalışan herkesi başvuru yapmaya davet eden Bilsart; bu çağrı ile Seçici Kurul’un değerlendirmeleri sonucu belirlenecek yeni bir video işine üretim desteği sağlayacak. Çalışma süresi sonucunda tamamlanan eser, Bilsart’ta Kasım 2022’de sergilenecek.

Başvuru formu için vote.bilsart.com adresine tıklayınız.

Bilsart Açık Çağrı 2022
Bilsart Açık Çağrı
  • Seçilen projeye sağlanacak üretim desteği 25.000 TL olup, Bilsart’ta sergilenmesinin ardından eserin 1 edisyonu Bilsar Koleksiyonu’na dahil edilecektir.
  • Başvuru sahipleri, başvurusunun alındığına dair bilgilendirici e-mail alacaklardır.
  • Seçici Kurul, değerlendirme sürecinde sona kalan başvuru sahipleriyle 1 kereye mahsus yüz yüze ya da çevrimiçi görüşme talep edebilir.
  • Seçilen başvuru sahibi e-mail ile bilgilendirilecektir. Bilsart, sonucu instagram hesabı üzerinden de duyurulacaktır.
  • Katılım için aşağıda belirtilen başvuru koşullarına uygun olarak vote.bilsart.com adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve kaydetmeniz gerekmektedir.
  • Son başvuru tarihi 25 Şubat 2022’dir.

Bilsart Seçici Kurulu: Aslı Seven, Hülya Özdemir, Nazlı Pektaş

Başvuru Koşulları:

Tek/çok kanallı video eserleri ve video eserler odağında diğer sanat pratiklerini (enstalasyon, performans, resim, heykel vb.) beraberinde barındırabilecek projeler için geçerlidir. İçerisinde hareketli görüntüye dair çalışma olmayan başvurular katılım koşulları gereğince değerlendirilmeyecektir.
Başvuru sahibi, çalışmakta olduğu ve belirli bir aşamaya getirdiği video eserini anlatan dökümanlarla (video, görsel, yazı vb.) başvuruyu gerçekleştirmelidir.
Türkiye’de yaşayan ve çalışan sanatçılar için geçerlidir.
Başvuran kişi lisans mezunu olmalıdır.
Kolektif sanatçı grupları başvuru yapabilir.
Başvurular yalnızca vote.bilsart.com internet sitesi üzerindeki formla sağlanır. Eksik veya son başvuru tarihi sonrası herhangi bir yerden iletilen dökümanlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

*Katılım Koşulları ve diğer tüm detaylara ulaşmak için vote.bilsart.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Bilsart Hakkında

Bilsar, video sanatının sergilenmesi için bir alan sağlamak amacıyla merkez binasının bir bölümünü kâr amacı gütmeyen, video sanatına odaklanan bir sanat mekânına dönüştürdü. 2018 yılından bu yana Bilsart, hem genç hem de deneyimli sanatçıların çağdaş video sanatı üretimlerini her 15 günde bir değişen bir programla sunmaktadır. Bu program, her sergide tek bir iş gösterme ilkesine dayanmaktadır. Bilsart’ın bu alana odaklanan bir kitaplığı da bulunmaktadır.

Bilsart, bu dinamik sergi programı kapsamında koleksiyoner seçkilerini, küratöryel projeleri, sanat kuruluşları/galerileriyle birlikte düzenlenen sergileri ve diğer çağdaş sanat disiplinleriyle paralel gösterimleri ağırlamaktadır. İstanbul’un çağdaş sanat rotasında konumlanan Bilsart, her sergiyi sergi üzerine gerçekleştirilen sanatçı konuşması etkinliğiyle açmakta ve tüm sanat konuşmalarını Bilsart Youtube kanalında arşivlemektedir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Ping

  1. Pingback: Edebiyat ve Sanatta Yeni Haftaya Yeni Öneriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.