Binnaz Enver Hanım’ın Çayları ve Kocası Raflara Çıktı

Binnaz Enver Hanım’ın Çayları ve Kocası
Binnaz Enver Hanım’ın Çayları ve Kocası

Memduh Şevket Esendal’ın öykü türündeki “Binnaz Enver Hanım’ın Çayları ve Kocası” adlı kitabı Yapı Kredi Yayınları etiketiyle okurlarla buluşuyor.

Binnaz Enver Hanım’ın Çayları ve Kocası’nda 1927-1940 yılları arasında yazılmış ve ilk kez 1983’ten sonra çıkan öykü kitaplarında yer almış Esendal öyküleri yer alıyor.

“Her şey onun hikâyesinde bir dilimdir, bir yaşam kesitidir. Bunu allayıp pullamaz, süsleyip püslemez, olduğu gibi aktarır okura.”
(Tarık Dursun K.)

“Okuyun Esendal’ı, göreceksiniz, ezilmiş insanlar dünyasının köşesinde bucağında sıkışıp kalmış, memurundan ev kadınına, aldatılmış karıdan kocasına kadar nice insanlar çıkacak karşınıza, bir sıcak, bir içten anlatımla.”
(Vedat Günyol)

“Memduh Şevket Esendal dilin arılaşmasında, halk diline yaklaşmasında büyük katkıları olmuş bir yazarımızdır. Görevleri gereği, en yüksek orunlara ulaştığı halde, daha çok küçük insanların, küçük olayların öykülerini yazmıştır.”
(Muzaffer Hacıhasanoğlu)

“Sanat yolunda acelesi, ün kazanmak için telaşı olmamıştır. Sanatçı kişiliği hiç göze çarpmadan, kendisi de bunu isteyip aramadan, 1948 yılına kadar bir yeraltı suyu gibi aktı geldi.”
(Tahir Alangu)

Binnaz Enver Hanım’ın Çayları ve Kocası
Yazan:
Memduh Şevket Esendal
Editör: Murat Yalçın
Sayfa: 200
Fiyat: 65 TL (KDV’den muaftır.)
YKY Edebiyat / Öykü

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar