Bir Yaz Gecesi Festivali Biletleri Satışta!

Kundura Sinema ve Sahne’nin bu yıl beşincisini düzenleyeceği Bir Yaz Gecesi Festivali’nin açık hava film programı için biletler satışa çıktı. 16 Temmuz-12 Eylül tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek festival, filmden müziğe uzanan zengin ve renkli programı ile İstanbullu sanatseverleri Boğaz’ın kıyısında karşılayacak. 11 filmin seyirciyle buluşacağı festivalde, 1920’lerden dört sessiz film de BaBa ZuLa, Korhan Futacı, Gonca Feride Varol, Kolektif İstanbul’un canlı performansları eşliğinde gösterilecek. Müzik programında Islandman, Elif Çağlar, Ercüment Orkut, Taner Öngör ve MadenÖktemErsönmez’in sahne alacağı Bir Yaz Gecesi Festivali’nin biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek.

Technicolor müzikaller, Oscarlı yapımlar
Beykoz Kundura’nın Kültür ve Sanat Direktörü S. Buse Yıldırım’ın küratörlüğünde hazırlanan film programında, klasiklerden belgesellere, ödüllü yapımlardan canlı müzik eşliğinde sessiz filme uzanan zengin bir seçki seyirciyle buluşacak.

Michael Powell ve Emeric Pressburger’in Andersen’in aynı adlı peri masalından uyarladıkları “Red Shoes/Kırmızı Pabuçlar” (1948) ve George Cukor’ın Judy Garland’lı “A Star Is Born/Bir Yıldız Doğuyor” (1954) filmleri müzikal tutkunlarını Technicolor bir dünyaya sürüklerken; Natalie Portman’a En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar getiren Darren Aronofsky filmi “Black Swan/Siyah Kuğu” (2010), Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Meryl Streep’in oyunculuklarıyla tarihin ilk kadın hareketlerinden birinin doğum hikâyesini izleyeceğimiz “Suffragette/Diren!” (2015), Renée Zellweger’in Judy Garland performansıyla Altın Küre ve Oscar ödüllerine uzandığı “Judy” (2019) yakın dönemden ödüllü filmleri de açık hava perdesine taşıyacak.

Usta müzisyenler eşliğinde sessiz filmler
Callisto Mcnulty’nin 1970’lerin feminizminin kalbine ışınlayan hınzır ve sürükleyici komedisi “Delphine et Carole Insoumuses/Delphine ve Carole” (2019) ve romantik komedi türüne eleştirel ve eğlenceli bakış getiren “Romantic Comedy/Romantik Komedi” (2019) gibi yaratıcı belgesel sinemanın ödüllü örneklerini bir arada izleyeceğimiz festivalde; 1920’lerden dört sessiz film canlı müzik eşliğinde gösterilecek.

Saykedelik müziğin en önemli temsilcilerinden BaBa ZuLa, G. W. Pabst’ın 1928 klasiği “Abwege/Dolambaçlı Yollar”a özel performans hazırlarken; Sidney Franklin’in yönettiği “East is West/Doğu Batıdır” (1922) Gonca Feride Varol’un; Abram Room’un yönettiği “Sofa und Bett (Tretya meshchanskaya)/Bodrum Katı Aşıkları” (1927) Korhan Futacı’nın ve sinema tarihinin ilk kadın yönetmenlerinden Olga Preobrazhenskaya’nın Ivan Pravov ile birlikte yönettiği “The Peasant Women of Ryazan/Ryazan’ın Kadınları” (1927) da Kolektif İstanbul’un canlı performansları eşliğinde perdede olacak.

Biletler beykozkundura.com’da
Bir Yaz Gecesi Festivali’nin Ağustos sonunda başlayacak ve Islandman, Elif Çağlar, Ercüment Orkut, Taner Öngör, MadenÖktemErsönmez gibi müzisyen ve grupları buluşturacak müzik programının biletleri önümüzdeki günlerde satışa çıkacak.

16 Temmuz – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Bir Yaz Gecesi Festivali’nin biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek. Bilet ücretleri film gösterimlerinde Öğrenci 40 TL, Tam 60 TL; canlı müzik eşliğinde gösterimlerde Öğrenci 50 TL, Tam 70 TL olarak satışa sunulurken, konserler için de Öğrenci 65 TL, Tam 80 TL olacak.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.