Cem Davran ve Hakan Gerçek’ten “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”

6 TEMMUZ’DA,
CEM DAVRAN ve HAKAN GERÇEK’TEN “SAMANYOLU’NU BİLİR MİSİNİZ?”

7 TEMMUZ’DA
NEZAKET ERDEN’DEN SOLUKSUZ İZLENEN “SEVGİLİ ARSIZ ÖLÜM-DİRMİT”

“SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”
“SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, temmuz ayının ilk haftasında iki önemli oyuna ev sahipliği yapacak. Cem Davran’ın pandemi döneminde büyük emek vererek kurduğu Davran Tiyatrosu’nun “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?” adlı yeni oyununun ilk açıkhava gösterimi, 6 Temmuz Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Tiyatro HemHâl’in, Latife Tekin’in romanından uyarlanan ve Nezaket Erden’in muhteşem performansıyla büyük beğeni toplayan tek kişilik oyunu “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” ise 7 Temmuz Perşembe akşamı seyirciyle buluşacak. Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar KüçükÇiftlik Park gişesinden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

Şehrin rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun temmuz ayı programı, dikkat çekici iki oyunla başlıyor.

Cem Davran ile Hakan Gerçek’in birlikte yönettiği ve birlikte rol aldığı Davran Tiyatrosu’nun yeni oyunu “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”, 6 Temmuz Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda ilk açıkhava gösterimini gerçekleştirecek. Karl Wittlinger’in kaleme aldığı, Sevim Özakman’ın dilimize çevirdiği oyunun dekoru ise Barış Dinçel’in imzasını taşıyor. Davran Tiyatrosu tarafından sahneye konan “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”, iki özgür ruhun zamansız masalını anlatıyor. Bir yerlerde her zaman bir savaş vardır! İşte o savaşlardan birinde kimliğini yitirmiş bir adamla, aktörlükle başlayan hikâyesini asabiyeci olarak sürdüren doktorun, kendi yıldızlarına doğru yolculuğudur bu. Buluşma yerlerinin adıdır Samanyolu. “Yıldızlarımız ancak biz onları fark ettiğimizde parlar.” Kim bilir belki siz de yıldızlarınızı fark eder ve Samanyolu’na doğru yola koyulursunuz…

“Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”
“Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” (Nezaket Erden)

7 Temmuz Perşembe akşamı ise, Tiyatro HemHâl tarafından sahneye konan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunu KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na bir kez daha konuk olacak. Nezaket Erden ve Hakan Emre Ünal’ın, Latife Tekin’in kendi yaşamından da izler taşıyan romanından uyarladığı oyunun yönetmenliğini de Ünal üstleniyor. Nezaket Erden’in güçlü performansıyla büyük beğeni toplayan ve birçok ödüle layık görülen “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”; köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden anlatıyor. Ailesinin tüm engellemelerine rağmen Dirmit hayalleri, durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı

6 Temmuz – SAMANYOLU’nu bilir misiniz? – Davran Tiyatrosu
7 Temmuz – Sevgili Arsız Ölüm Dirmit – Tiyatro Hemhal
20 Temmuz – Cimri – Semaver Kumpanya
21 Temmuz – Sır – Gate Production
27 Temmuz – Cimri – Semaver Kumpanya
3 Ağustos – Babamı Kim Öldürdü? – Moda Sahnesi
4 Ağustos – Bir Delinin Hatıra Defteri – Tatbikat Sahnesi
10 Ağustos – Deli Bayramı – DasDas
11 Ağustos – Ağaçtaki Kız – DasDas
18 Ağustos – Kuşlar – Semaver Kumpanya
23 Ağustos – Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu
31 Ağustos – Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu

*Programın diğer oyunları ilerleyen günlerde açıklanacak.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Comment

  1. Naki Aydoğan Reply

    Sahne kostümleri hiç eskir mi? Oyuncular yaşlanır mı? Samanyolu kaybolur mu? Sorulara cevap verilir mi? Yakala yakalaya bilirsen o anın zamanına. Yeni baştan prova alın ve yeni baştan gösterime girin. Oynayın su misali ruhunuz bedeninize dolsun boşalsın. Garip siniz garip halimizi oynarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir