Cem Demirel'in "Başka" Sergisi Galeri A'da!
Cem Demirel'in "Başka" Sergisi Galeri A'da!

Cem Demirel’in “Başka” Sergisi Galeri A’da!

2 Haziran 2024

Fotoğraf sanatçısı Cem Demirel “Başka” sergisi ile farklı disiplinlerden ürettiği çalışmalarını bir araya getiriyor. Serginin küratörlüğünü ise İlknur Güneş üstleniyor. 5 Haziran 2024 saat 18.00’de İzmir Alsancak‘da bulunan Galeri A Güncel Sanat Merkezi’nde açılış kokteyli ile başlayacak olan sergi, 12 Haziran’a kadar İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

“Tam Olma Yolunda İçsel Özgürlük!” manifestosuyla çalışmalarını şekillendiren Cem Demirel, eserlerinde  iç içe geçmiş matruşka modelinden esinleniyor. Sanatçı, tam olma çabası içinde BUGÜN kendimizden neyi feda ettiğimizi sorguluyor. Modern dünyanın dayattığı bütünlük idealine ulaşmak için benliğimizin hangi parçalarını geride bıraktığımızı yeniden değerlendiriyoruz. Sergi; kendimizden uzaklaşıp, toplumsal beklentilerin ağırlığı altında ezilmek yerine, içsel özgürlüğümüze ve gerçek benliğimize sadık kalmayı nasıl başaracağımızı deneyimlemeyi hedefliyor.

Cem Demirel’in sekizinci kişisel sergisi olan “BAŞKA”; fotoğraf, video art ve güçlü enstalasyon çalışmaları ile de dikkat çekiyor.


Galeri A

1481 Sok. No:7 Alsancak, İzmir

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Io Capitano
Önceki

Ödüllü Filmler “Holdovers” ve “Io Capitano” TV+’ta

Melek Zeynep Bulut
Sonraki

Melek Zeynep Bulut’a İtalya’dan Ödül!

Kaçırmayın!

Genç Sanatçı Fonu sergisinden toplu fotoğraf

ALİKEV Genç Sanatçı Fonu Sergisi Karşı Sanat’ta Açıldı

ALİKEV’in, genç sanatçılara destek olmak üzere hayata geçirdiği Genç Sanatçı

Aliye Berger Kimdi?

Aliye Berger (d. 24 Aralık 1903, Büyükada – ö. 9