Çetin Çetintaş’tan Mantraların Büyüsünü Hissettirecek “Gayatri Mantra” Parçası

Çetin Çetintaş

Yogayı birçok kişiye sevdirerek geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ve son olarak “Hayvanlardan Destek Almanın Gizemli Sanatı” kitabını okurlarıyla buluşturan Çetin Çetintaş, uzun yıllardır ara verdiği müziğe “Mantra” albümünün ilk parçasıyla geri dönüş yaptı. Albümün ilk parçası olan “Gayatri Mantra” tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. Parçanın klibi Çetin Çetintaş’ın YouTube kanalında yayında.

Çok uzun yıllardır çello çalmanın yanı sıra kayıt ve prova amaçlı bir müzik stüdyosu sahibi de olan Çetin Çetintaş’ın uzun yıllar sonra müziğe geri dönüş parçası olan Gayatri Mantra, yeni başlangıçları müjdeleyen hava döneminin bir ürünü olarak ortaya çıktı. Müzik serüvenine Uzakdoğu yolculuğundan bu yana ara veren ve geçtiğimiz yıla dek suskun kalan Çetintaş, uzun yıllar sonra stüdyoya girerek yeni bir serüvenin ilk adımlarını attı. Parçasında yoganın sağlam temelleriyle örülü altyapısıyla dinleyicisine seslenen Çetintaş, insanın ulaşmaya çalıştığı her yerden ötede bir varlık olduğunun mesajını veriyor. Gayatri Mantra parçasıyla birlikte kişinin kendi sonsuz halini yeniden hatırlamak için bedenindeki titreşimleri de harekete geçirmeye yardımcı olan Çetintaş, albümün sonraki parçaları için de büyük bir heyecan uyandırıyor.

“Mantranın Yarattığı Farkındalık İnsan Kaderiyle Uyumlanır”

Mantraları dinleme ve söyleme eyleminin insanda büyük bir farkındalık yarattığını ifade eden Çetin Çetintaş, albümünü de hazırlamasının temel sebebini buna bağlıyor. Gayatri Mantra’yı dinleyerek zikretmenin insan zihnini sağlam ve aydınlık hale getirdiğine de vurgu yapan Çetintaş, “Mantra’nın yarattığı farkındalık ile insan kaderiyle uyumlanır ve hedeflerin peşinden sürüklenmek yerine, yaşamının iplerini eline alır. Bir şey uğruna yaşamak yerine, sadece yaşamak için yaşamanın neşe ve mutluluğunu yaşar” diyor.

Spotify / Apple Music

KÜNYE
Artist: Çetin ÇETİNTAŞ
Composer: Yunus AKBAŞ
Music Arranger: Eliz ÖNCEL
Lyrics: Anonim
Mix & Mastering: Volkan Konuk
Performers: Sezen EROL, Ceyda SALTADAL, Yunus AKBAŞ
Director: Ceyda SALTADAL
Producer: Çetin ÇETİNTAŞ
Assistant Director: Deniz BOLIŞIK
Director of Photography: Vedat DEMİR
Chief Lighting Technician: Fatih OKUR
Lighting Crew: Okan TEMUR, Eray VATANSEVER, Sercan BOLAT
Production Manager: Ahmet ÇALKAP
Camera Operator: Özer TURAN
Makeup Artist: Karmen TOROSER
Set Supervisor: Serdar MORKOÇ
Grip: Harun ODABAŞI, Yunus KAHVECİ
Editor: Özer TURAN
Colorist: Vedat DEMİR
Dancer: Günay TAGHIYEVA
Models: Serra SAĞRA, Beren Elif LALE, Yasemin MURADOVA


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir