Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali Teması Belli Oldu: “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali Teması Belli Oldu: “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”

Dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum kuruluşu olarak bilinen JCI (Junior Chamber International-Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul tarafından bu yıl 15. kez düzenlenecek olan Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivalinin teması BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olarak belirlendi.

2021 Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali Teması; Madde 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

14 yıldır “Kültürler Arası Diyalog ve Göç” teması kapsamında topluma önemli yönetmen ve kısa filmlerin kazandırıldığı Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, 2021 yılında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na bağlı olarak “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temasının yansımalarını ve izlerini anlatan kısa filmleri ve kısa filmlerin yönetmenlerini ödüllendirecektir.

Bu yıl belirlenen tema doğrultusunda JCI İstanbul Crossroads ekibinin belirlediği 9 Ağustos 2021 tarihine kadar kısa film başvuruları “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temasıyla kabul edilecektir. Bu tema doğrultusunda yıl sonunda gerçekleştirilecek olan Gala Gecesi ile birlikte değerli kısa filmler farklı kategorilerde ödüle layık görülecektir.

Ödül Kategorileri:
En İyi Sinematografi, Temayı En İyi Yansıtan Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Belgesel, En İyi Kurmaca

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali; Junior Chamber International’a bağlı, kar amacı güdmeyen, Birleşmiş Milletler ve aralarında Coincil of Europe’un ve Euro Chambers’ın da bulunduğu diğer dernekler tarafından kardeş organizasyon olarak kabul edilmiş JCI İstanbul’un (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul Şubesi) ödüllü bir projesidir. JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş ve takdir edilmiş bir projedir.

Festival, JCI 2007 Dünya Kongresinde “Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı” ve “Avrupa’nın En Başarılı Yayını”, 2019 JCI Avrupa Kongresinde “Barış Ödülü”, 2020 JCI Türkiye Ödülleri’nde “En İyi Peace is Possible Projesi” gibi ödüllere layık görülmüştür.

Web:
https://jciistanbulcrossroads.com/2021/
Başvuru Koşulları:
https://jciistanbulcrossroads.com/2021/2021_Basvuru_Kosullari.docx
Online Başvuru Formu:
https://jciistanbulcrossroads.com/2021/basvuru.html
Sponsorluk Dosyası:
https://jciistanbulcrossroads.com/2021/crossroads._sponsors.pdf


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Ping

  1. Pingback: JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali Basın Yansımaları - JCI İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir