DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali’ne Ev Sahipliği Yapacak

İO Uluslararası Tiyatro Festivali, Milo Rau’nun Yönettiği ‘La Reprise’ İle Başlıyor



Kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası olan DasDas, birbirinden farklı projeleri ve etkinlikleriyle sanata yön vermeye devam ediyor. Kapalı gişe tiyatro prodüksiyonları ve ev sahipliği yaptığı birçok konuk oyunla bugüne kadar tiyatroseverlerin uğrak noktası olan DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali’ne imza atmaya hazırlanıyor.

La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)
La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)

Kültür, sanat ve eğlence alanında üretmeye devam eden DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali için çalışmalara başladı. Uluslararası birçok tiyatro oyununu İstanbul’da seyirciyle buluşturacak festival, ilk olarak çağdaş tiyatro sahnesinin en yaratıcı yönetmenlerinden Milo Rau’nun, çok ödüllü oyunu ‘La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)’i 18 ve 19 Şubat tarihlerinde DasDas’ta ağırlayacak. İki gün boyunca DasDas Sahne’de sahnelenecek dünyaca ünlü oyunun biletleri bugün itibariyle sanatseverlere açıldı.

Günlük yaşamın içinden seçtiği trajik öyküleri profesyonel ve amatör oyuncularla bir araya getirerek, sahneye taşıyan Milo Rau‘nun çok konuşulan oyunu ‘La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)’, 2012 yılında Liege’de bir grup gencin yaşadığı trajik bir hikayeyi sahneye taşıyor. 2018 yılında ilk kez sahnelendiğinde New York Times tarafından ‘Yılın En İyi Yapımı’ olarak nitelendirilen, Tom Adjibi, Suzy Cocco, Sara De Bosschere, Sébastien Foucault, Fabian Leenders, Johan Leysen’in rol aldığı oyun, aynı yıl Avrupa’nın en önemli tiyatro festivallerinden Avignon Festivali’nde de büyük bir ilgiyle karşılandı.

Tiyatroyu daha geniş kitlelere ulaştırıp Türkiye’deki tiyatro üretimine katkı sağlamayı, yıl içerisinde prömiyerini gerçekleştirecek yerli yapımları ve birçok başarılı uluslararası oyunu Türkiye’de sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali’nin tüm programını önümüzdeki günlerde duyuracak.

Festival Programı için: dasdas.com.tr

Biletler için: mobilet.com

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir