Decollage Art Space Kasım Etkinlikleri

Decollage Art Space
Decollage Art Space

Decollage Art Space, Kasım ayında da birçok etkinlikle izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Aşağıda detaylı programını bulabileceğiniz etkinliklerde buluşmak üzere.

Ayrıca Decollage Art Space‘te Ocak-Şubat aylarında yapılması öngörülen multidisipliner sergide yer almak isteyen sanatçıların başvurularını bekliyoruz. Sanatınızla konuşun, bakış açılarını zorlayın. Detaylı bilgi ve başvuru için: info@decollageartspace.com

2-23 KASIM ÖZ İFADE: KOLAJ ATÖLYESİ / 12:00-14:00

İdeal kendinizi bir tuvale yansıtmaya ne dersiniz?

İpek Demirkan eşliğinde kendimizi bilme, bulma ve olma yolculuğumuzda zihnimizin telaşını kolaj sanatıyla yatıştırıyor, zamansız kesilmiş parçaları yeni bir gerçeklik yaratmak için tutkalla           buluşturuyoruz.

3 KASIM THE TRIO / KONSER / 20:30

The Trio, piyanoda Ülkem Özsezen, bas ve vokalde Esra Kayıkçı ve davulda Tolga Bedir’den oluşmaktadır. Çekirdek grup formatıyla üçlü düzenin sağladığı özgürlük ve etkileşim olanağını kullanarak dinleyiciye tematik ve dramatik etkisi yüksek, enerji dolu bir gece sunan The Trio, 3 Kasım’da Decollage Art Space’te.

4-11 KASIM AHSEN KÜÇÜKÇALIK İLE SULUBOYA ATÖLYESİ / 12:00-15:00

Suluboya sanatının akışkanlığıyla içsel bir yolculuğa çıkın! Ahsen Küçükçalık yürütücülüğünde gerçekleştireceğimiz bu atölye ile duygusal bir yaklaşımla suluboyayı keşfedeceğiz. İçsel yaratıcılığımızı harekete geçirerek duygusal ifademizi suluboya ile buluşturacağız. 

7-14-21-28 KASIM MİRA ARGUN İLE FOTOĞRAFİK VİZYON SEMİNERLERİ / 19:00-21:00

Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun, yirmi beş yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenmiş seminerleri ile Decollage Art Space’te!   

Daha fotojenik görünmek ve sosyal medya görünürlüğünüzü arttırmak mı istiyorsunuz? Beden dili ile iletişimde öne geçmek; karar alma sürecimizin arkasındaki gerçeği bilmek ve bunu yönetmek isteyenler için Fotoğrafik Vizyon Seminerleri birbirinden bağımsız iki bölümden oluşuyor. İstediğiniz bölüme katılabileceğiniz gibi, ikisine birden de katılabilirsiniz. Seminer sonunda katılım sertifikası verilecektir.

9 KASIM SESSHIN PIANO DUO / KONER / 20:30

Sesshin Piyano Duo, 9 Kasım akşamı Decollage Sahne’ye konuk oluyor!   

Başak İdil Özen  ve  Edmon  Şar’dan  oluşan  ikili, Art  Nouveau  döneminde  20.  yüzyıl  müziğinin öncüleri olmuş, üretimlerinde birbirlerinden beslenip esinlenen ve yeri geldiğinde birbirlerini en ağır şekilde eleştiren üç arkadaşın -Debussy, Satie ve Ravel- eserlerini Decollage Art Space’te yorumluyor. 

11 KASIM GÜLÇİN ANIL İLE ARTİST TALK / 15:00

11 Kasım saat 15:00’da sanatçımız Gülçin Anıl ile gerçekleştireceğimiz Artist Talk ile sanatçının çalışmaları ve hayatı üzerine konuşacak, küratör ve moderatörümüz Ercan Gür ile “Öz’e Dönüş” sergisi özelinde sohbet edeceğiz.

13-20-27 KASIM MİRA ARGUN İLE AKILLI TELEFON FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYELERİ /

19:00-21:00

Uluslararası sanatçı, ödüllü projelerde imzası bulunan profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni Mira Argun’un yirmi beş yıllık deneyimlerinden sentezlediği ve mesleki sırlarla bezenen atölyesi Decollage Art Space’te!   

Keşfinden beri yaşamın ayrılmaz bir parçası olan fotoğraf sanatı, artık cep telefonları sayesinde sürekli yanımızda. Bloggerlar, e-ticaret yapanlar, gayrimenkul satıcıları, gezginler, yemek fotoğrafı tutkunları… Bu atölye sizler için özel hazırlandı. Atölye sonunda katılım sertifikası verilecektir. 

17 KASIM SİNEM KAYA İLE RESİM VE ŞARAP: EDVARD MUNCH / 19:00-22:00

Uzman eğitmenimiz Sinem Kaya ile bu atölyede Edvard Munch’ın “Çığlık” eseri üzerinde çalışacak, sanatçının tekniği ve dönemi üzerine şarap eşliğinde sohbet edeceğiz.   

Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok! Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak ve atölye sonunda yaptığınız eseri yanınızda götürebileceksiniz.   

17 KASIM ERDAL ÇELİK İLE NEREDEYİZ ŞİMDİ / KONSER / 20:30

Türk müzik dünyasının birçok ödülle taçlanmış ismi Erdal Çelik, 80’ler ve 90’ların sevilen şarkılarıyla dolu repertuarı, güçlü sesi ve dokunaklı şarkılarıyla Decollage Art Space’te!

16 KASIM BOGATAY KÖPRÜLÜ VE SEDEF ERÇETİN / 100. YIL KUTLAMA KONSERİ / 20:30

Çellist Sedef Erçetin ve besteci-piyanist Bogatay Köprülü, cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılını anmak ve onun evrenselliğini ve de kazanımlarını kutlamak için unutulmaz bir müzikal deneyim sunmak üzere bir araya geliyor!  

Bu özel etkinlikte, Rachmaninov, Schubert, Brahms, Fauré ve Köprülü’nün eserlerinden oluşan, cumhuriyetin aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketine vurgu yapan özel ve zengin bir programı dinleyecek, müziğin evrensel dili aracılığıyla cumhuriyetin önem ve değerini kutlayacağız. 

18  KASIM MURAT EVGİN İLE BARIŞ MANÇO ŞARKILARI / KONSER / 20:30

Şarkıları ve dizi müzikleriyle kırktan fazla ülkede dinlenen Murat Evgin, “Barış Manço Şarkıları” ile sevenleriyle Decollage Art Space’te buluşuyor.

19  KASIM ÖZLEM BİRKAN İLE MODERN KİNTSUGİ ATÖLYESİ 11:00-17:00

Kintsugi, kırılmış ya da çatlamış seramiklerin ‘’urushi’’ adı verilen özel bir reçine ve altın kullanılarak onarıldığı, tarihi 16. Yüzyıl Japonya’sına dek uzanan bir Japon sanatıdır. Özlem K. Birkan ile Modern Kintsugi atölyemizde kırılan objeleri onarırken Kintsugi yoluyla kişisel yıkımlarımız ve kendimizi onarma sürecimize dair de farkındalık geliştireceğiz.

21-22 KASIM AYSUN TOKSÖZ İLE MOZAİK ATÖLYESİ / 19:00-22:00

Mozaik Atölyesi, renk uyumu ve renk analizini öğrenmemizi sağlayarak farklı materyalleri aynı kompozisyon içinde görebilme yetisi kazandıracak. Atölye çalışması sırasında eğitmenimiz Aysun Toksöz, mozaik sanatı hakkında çeşitli bilgiler vererek yaşadığımız toprağın tarihine bizleri yakınlaştıracak. Atölyemize katılmak için daha önce eğitim almanıza gerek yoktur.

23  KASIM SEZEN AKSU AKUSTİK / ALEKSANDRA NADİN BOLŞEN CEREN UNUTMAZ / KONSER / 20:30

Türk müziğinin efsanesi Sezen Aksu’nun unutulmaz şarkıları, bu kez büyülü bir akustik atmosferde sahne alıyor. Kalplerimize dokunan şarkılarıyla milyonların gönlünde taht kuran Aksu’nun şarkılarının eşsizliği, müziğin büyüsünü en yoğun şekilde yaşamamızı sağlıyor. Bu kez Sezen Aksu’nun müziği, sade ve samimi bir akustik düzenleme ile Decollage sahnede sizinle buluşuyor.

24  KASIM FLAPPER SWING / KONSER / 21:00

Flapper Swing, cazın altın çağı olarak bilinen 1920’lerin ve 1930’ların parti atmosferini Decollage Sahne’ye taşıyor!   

Otantik sound’u ve neşeli repertuarıyla Django Reinhardt ve Sydney Bechett’nin ayak izlerini takip eden  grup,  Gypsy  Swing’in  en  eğlenceli  şarkılarıyla  sizleri  bir  zaman  yolculuğuna  çıkarıyor.  İki manouche gitar, saksafon, kontrbas ve vokalden oluşan Flapper Swing’in hem görsel hem de işitsel bir şölen olan konserleri, 25 Ekim Cuma akşamı Decollage Art Space’te. 

25  KASIM SİNEM KAYA İLE AKRİLİK RESİM ATÖLYESİ: RENE MAGRİTTE / 14:0017:00

Uzman eğitmenimiz Sinem Kaya ile bu atölyede Rene Magritte’ın “Melon Şapkalı Adam” eseri üzerinde çalışacak, sanatçının tekniği ve dönemi üzerine sohbet edeceğiz.   

Atölyeye katılım için daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok! Tüm malzemeler Decollage Art Space tarafından karşılanacak ve atölye sonunda yaptığınız eseri yanınızda götürebileceksiniz. 

25 KASIM IŞIL YÜCESOY İLE ZAMANSIZ ŞARKILAR / KONSER / 20:30

Işıl Yücesoy, “Zamansız Şarkılar”ıyla Bir kez daha Decollage Art Space’te!   

Efsanevi oyuncu Işıl Yücesoy, içinizi ısıtacak şarkıları, güzel sohbeti, müzik ve televizyon dünyasından eşsiz anılarıyla  Decollage  Art  Space’e  konuk  oluyor.  “İçmeden Sarhoş”tan  “Ya Seninle Ya Sensiz”e, “İspanyol Meyhanesi”nden “Beni Vur”a; Işıl Yücesoy’un şarkıları arasında anlattığı anılarıyla özel bir akşam sizleri bekliyor. 

29 KASIM “HAYALİM KAFE AÇMAK” / SEMİNER / 19:00-21:00

Rezittoo 2017’den beri hem yurt dışında hem Türkiye’de kafe işletmeciliği yapmaktadır. Bu işin mutfağında, satış kısmında, yönetiminde çalışmakta ve yatırımcılara çeşitli tavsiyeler vermektedir. Çalışmalarından sentezlediği “Hayalim Kafe Açmak” semineriyle bu alanda iş kurmak isteyen herkese yol haritası çizecektir.


Decollage Art Space

Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1, 34740, Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar