Dilek Görmez’in “Aşka Özür Diletmem” Romanı İlk Günden Çok Satanlarda!Dilek Görmez’in İnkılâp Kitabevi imzalı romanı “Aşka Özür Diletmem” okurlarının karşısına çıktı. Yazarın ikinci kitabı olan “Aşka Özür Diletmem”, geçmişin hesaplaşmalarının geleceğin engellerini oluşturmasını ve sürpriz bir karşılaşmadan doğan aşk hikâyesini anlatırken, çıktığı ilk günden itibaren okurlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan roman, pek çok kitap mecrasında çok satanlar listesine yerleşti.

“AŞKA ÖZÜR DİLETMEM” kitap kapağı
“AŞKA ÖZÜR DİLETMEM” kitap kapağı

“Aşka Özür Diletmem”, ailesinin bıraktığı acılarla ve onulmaz yaralara sebep olan babasıyla yüzleşmek için çıktığı yolda, bir aşkın kahramanı hâline gelen Ada ve onunla karşılaşana dek kariyerini hayatının merkezine almış olan Toprak’ın hikâyesini anlatıyor.

Geçmiş ve geleceğin iç içe geçtiği bu aşk romanıyla Dilek Görmez aile, arkadaşlık ve aşk ilişkilerine dair sorular sordurturken, okurlar bazen hüzünlenip, bazen de yaşanan aşkın derinliğinde kendilerini kaybedecek. Aile kavramının karakterler üzerindeki etkisini sorgulatan “Aşka Özür Diletmem”, karşılarına çıkan tüm engelleri aşma yolunda el ele veren Ada ve Toprak’ın birlikteliğini ve bu birlikteliğin, zorlukların üstesinden gelme gücünü okurlarına sunuyor.

İnkılâp Kitabevi imzası taşıyan “Aşka Özür Diletmem”, yetkin dil kullanımı ve okurunu sayfalarına hapseden sürükleyici kurgusuyla, modern edebiyatın önemli eserlerinden olmayı hedefliyor.

Kitap Hakkında

“Sevgi; hayatı da ölümü de aşar.”

Geçmişiyle hesaplaşmak için yola çıkan bir kadın; Ada.

Geleceğinin her anını planlamış bir adam; Toprak.

Tesadüflerin bir araya getirdiği iki kalbin birbirine kavuşması herkesin hayatını altüst edecektir. Yalanlar, günahlar, sırlar arasında filizlenen bir aşk ne kadar serpilebilir? Ada’nın acı dolu geçmişi, geleceğini kurmasının önünde engel olarak dururken, Toprak ilk kez yarınlar için endişelenmeden bırakıyor kendini aşkın kollarına.

Her şeyin karşısına dikilip aşkına sahip çıkan Toprak, ölüme de meydan okuyor. Sadakatin, dostluğun, aile ilişkilerinin, hüzünlü çocukluk anılarının sorgulandığı Aşka Özür Diletmem, birbirini seven iki insanın önündeki engelleri aşma hikâyesi.

Dilek Görmez Hakkında

1976 Ağrı Patnos doğumlu. İstanbul Üniversitesi lisans eğitiminin ardından 25 yıldır ticaret ve sanayicilik ile iştigal olan iş insanıdır. Bir kız çocuğu ve Cookie adında da çok sevdiği bir köpek torun sahibidir.

İlk kitabı Aşk İçin Ölmeli 2019 yılında yayımlanmıştır. Yazarlık kariyerine, Aşka Özür Diletmem ile devam ediyor.

Künye
Tür:
Roman
Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Ayla Duru Karadağ
Yayıma Hazırlayan: Saliha Nur Ulusoy
Kapak Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut
Sayfa: 200
Ebat: 13,5 x 19,5
Kâğıt/ İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr
Cilt/ Kapak: Amerikan Bristol 230 gr

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir