Dirimart Sunar VII: Natürmort

Dirimart’ın Dolapdere’deki açılışından bu yana yer verdiği yirmi iki sanatçının işlerinin yer aldığı, “Dirimart Sunar VII: Natürmort” başlıklı sergisi 9 Haziran-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında Dirimart Dolapdere’de ziyarete açıldı.

Dirimart Sunar VII: Natürmort
Dirimart Sunar VII: Natürmort

Dirimart Sunar VII: Natürmort, 2016’da Dirimart’ın Dolapdere’deki yeni mekânının açılışından bugüne gerçekleştirilen sergilerden yirmi iki sanatçının yapıtlarını kapsayan bir şeçkiyi bir araya getiriyor.

Yenilik ve hızın itibar kazandığı günümüzde her gün güzellik anlayışımızı yeniden tanımlayan görsellerin bombardımanına maruz kalıyoruz. Bu yüzden görsel deneyimin çeşitli yönlerini kendine özgü ve alışılmışın dışında bir şekilde algılayarak gözlerimizi açmamızı sağlayan sanatçılara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bir tür olarak natürmort, en basit şeylerin de güzel olabileceği gerçeğini görünür kılıyor. Pandemiye karşı alınan önlemlerle beraber dünyanın da durduğu bir dönemde güzellik ve zaman algımızı bir kez daha gözden geçiriyoruz. Sergi, sanatçıların kendine özgü yöntemlerle güzelliği bulmalarına odaklanıyor.

Sergiyi, Salı-Cumartesi günleri, saat 11:00-19:00 arasında, info@dirimart.com adresinden ya da 0212 232 66 66 numaralı telefondan randevu alarak gezebilirsiniz.


Dirimart

Hacıahmet Mahallesi. Irmak Cad. 1-9, Dolapdere, 34440, İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.