“Einstein Kumpanyası”na Direklararası’ndan Oyun Yazarı Ödülü

Melissa Karagöz ve Bahadır Karaca’nın Rol Aldığı “Einstein Kumpanyası”na Direklararası Seyirci Ödülleri’nden Oyun Yazarı Ödülü

Einstein Kumpanyası
Einstein Kumpanyası

Devrim Pınar Gürbüzoğlu, kaleme aldığı THINK House yapımı “Einstein Kumpanyası” oyunuyla 23. Direklerarası Seyirci Ödülleri kapsamında Oyun Yazarı ödülüne layık görüldü! Melissa Karagöz ve Bahadır Karaca’nın birlikte rol aldığı “Einstein Kumpanyası”, farklı zamanlarda yaşayan bir kadın ve bir erkeğin hayatlarını değiştiren karşılaşmasını alaturka bir bilimkurgu tadında anlatıyor. Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu Halk Jürisi tarafından verilen 23. Direklerarası Seyirci Ödülleri, 25 Nisan 2023 Salı akşamı gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

İstanbul’un yeni nesil kültür girişimi THINK House, kendi prodüksiyonu olan ve düşünce dünyasına evrensel nitelikte katkı sunan tiyatro oyunlarıyla öne çıkmaya devam ediyor. THINK House tarafından sahneye konan, Devrim Pınar Gürbüzoğlu imzalı “Einstein Kumpanyası” oyunu, Özdemir Nutku Ulusal Oyun Yazma Yarışması’nın ardından bir ödül daha kazandı. Gürbüzoğlu, “Einstein Kumpanyası”yla 23. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde Oyun Yazarı ödülüne layık görüldü.

Farklı zamanlarda yaşayan bir kadın ve bir erkek birbirlerine âşık olabilir mi? Melissa Karagöz ve Bahadır Karaca’nın rol aldığı, yönetmenliğini Hasan Demirci’nin üstlendiği “Einstein Kumpanyası”, bu büyüleyici soruya “Evet” yanıtını veriyor ve seyircileri, Albert Einstein’ın zamansal paradoks teorisinin bir geceliğine gerçekleştiğini hayal etmeye çağırıyor. İzmirli genç tiyatro sanatçısı Ferit, başını belaya sokmuş ve bir karakol nezarethanesine düşmüştür. Öte yanda Yunanistan’ın Yanya kasabasındaki bir pansiyon odasında, İzmir’den göç etmeye zorlanmış Elina ise çektiği acılar yüzünden artık yaşamak istemiyordur. Farklı zamanlarda yaşayan Elina ve Ferit belki de hayatlarının en zor gecesini yaşıyordur. Ta ki evren onlara küçük bir kapı aralayana kadar… Tüm sevdiklerini kaybeden genç bir mübadil Elina ile hayallerinin peşinden koşmak isteyen sokak sanatçısı Ferit’in karşılaşmaları, her ikisinin de hayatını değiştirir. “Einstein Kumpanyası”, 1930’lu yıllarda yaşanan ve milyonlarca insanın evlerinden ayrılmasına, yollarda hayatını kaybetmesine neden olan Mübadele Dönemi’nin sonuçlarını alaturka bir bilim-kurgu tadında seyre sunuyor.

“Einstein Kumpanyası”, 15 Nisan 2023 Cumartesi, 28 Nisan 2023 Cuma, 13 Mayıs 2023 Cumartesi, 19 Mayıs 2023 Cuma, 26 Mayıs 2023 Cuma ve 3 Haziran 2023 Cumartesi akşamları THINK House’ta seyirciyle buluşacak.

THINK House’ta gerçekleşen tüm etkinliklerin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar