Esra Şatıroğlu’nun “Lykia” Adlı Sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’deSanatçı Esra Şatıroğlu’nun son dönem çalışmalarının yer aldığı “Lykia” sergisi 18 Nisan-02 Mayıs 2022 tarihleri arasında Galeri Kambur Arnavutköy’de İzleyiciyle buluşuyor.

Esra Şatıroğlu
Esra Şatıroğlu

Esra Şatıroğlu resimlerini bu dünyadaki yolculuğunun birer yansıması olarak tanımlamaktadır. 18 Nisan -2 Mayıs tarihleri arasında Galeri Kambur Arnavutköy’ de gerçekleşecek ‘‘Lykía’’ sergisi için de 2021 yılında gittiği ve çok etkilendiği ‘‘Likya Yolu Yürüyüşü’’ seyahatinin yansımaları kendisine ilham olur. Sanatçı soyut resimleriyle her bir tuvalde yeni bir kozmik alan yaratarak bu yolculuğun izlerini bizlere iletmektedir. Kullandığı renkler ile doğanın güzelliğini, geometrik formlarla oluşturduğu antik kentleri, ve yine bu yürüyüşten esinlenerek yaptığı primitif haritalar ile bu yolcuğunun büyüsü ve hissiyatını bizlere aktararak kendi hayal gücümüzü tetikleyen yeni bir yolculuğa çıkarır.

Esra Şatıroğlu

  • 1981 İstanbul’da doğdu.
  • 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu.
  • 2011 Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde Yülsek Lisans derecesini aldı.
  • 2010 ocak ayında Rh+artmagazin Dergisi’nin düzenlediği ‘Yılın Genç Ressamı 2009’ yarışmasında on finalistten biri oldu.
  • Sanatçı’nın eserleri 2010 Christie’s, Dubai İnternational Modern and Contemporary Art ve 2011 Sotheby’s, London Turkish Contemporary Art müzayedelerinde satılmıştır.
  • Şubat 2014 İstanbul Art News Gazetesin’de Türkiye’nin 40 yaş altındaki en dikkat çeken 40 sanatçısı arasında seçildi.

Galeri Kambur Arnavutköy

Arnavutköy 1. Cadde 37/A Beşiktaş-İstanbul

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.