Eva Klesse Quartet, Dinleyicilere Bambaşka Bir Caz Deneyimi Yaşattı


Eva Klesse Quartet, Dinleyicilere Bambaşka Bir Caz Deneyimi Yaşattı
Eva Klesse Quartet

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 28. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin dün geceki izleyicileri uzun süre unutamayacakları bir caz deneyimi yaşadı.

AASSM Açık Alanda Goethe Enstitüsü İzmir işbirliği ile yapılan konserde Eva Klesse Quartet, caz sahnelerindeki varlıklarını tekrar kanıtladıkları son albümleri “Miniatures” ü seslendirdi. Dörtlü “şaşırtıcı derecede kusursuz etkileşimleriyle”, doğaçlamaları ve sololarıyla dinleyenlerini büyüledi. Klesse’nin genellikle sözsüz şarkılar olarak adlandırdığı parçalarıyla somut yaşam durumlarını aktaran Dörtlü, romantik, lirik, saldırgan, çabuk ve düşünceli anlatımlarıyla kendi minimalist caz anlayışlarını sergiledi. Evgeny Ring (alto saksafon), Philip Frischkorn (piyano), Stefan Schönegg (kontrbas) ve Eva Klesse’den (davul) oluşan Eva Klesse Quartet İzmir’de yeni bir hayran kitlesi kazandı.

28. İzmir Avrupa Caz Festivali 27 Eylül 2021 Pazartesi AASSM Açık Alan ve 28 Eylül 2021 Salı Institut français İzmir Bahçesi’nde yapılacak Pierre De Trégomain Quartet konseriyle devam edecek.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir