“Fanatik” ve “Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası” Oyunları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’ndaKüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, eylül ayında seyircileri yıldızların altında ağırlamaya devam ediyor! Salih Bademci, Neslihan Arslan ve Nurhan Özenen’in eğlenceli performanslarıyla dikkat çeken, Siyah Beyaz ve Renkli’nin “Fanatik” adlı oyunu, 1 Eylül Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Shakespeare’in aşkla, sihirle, doğayla, insanla ve perilerle dolu komedisi “Yaz Gecesi Rüyası”nı Kumbaracı50 uyarlamasıyla sahneye taşıyan “Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası” ise 2 Eylül Cuma akşamı seyirciyle buluşacak. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar gişeden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)
FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)

Salih Bademci, Neslihan Arslan ve Nurhan Özenen’in birlikte rol aldığı, ödüllü senarist ve yönetmen Michael Önder’in yazdığı “Fanatik” oyunu, 1 Eylül 2022 Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Siyah Beyaz ve Renkli tarafından sahneye konan oyunun yönetmenliğini Çağrı Şensoy üstleniyor. Kendimizi tanımladığımız kimliklerin aslında birer seçim değil, aile ve toplum tarafından bizlere biçilen roller olduğunu vurgulayan oyun bu rolleri; bir ailenin bol kahkahalı hikâyesi ve her alanda insanı kolayca ele geçirebilen “fanatiklik” üzerinden tartışmaya açıyor.

“Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası”
“Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası”

2 Eylül 2022 Cuma akşamı ise KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun konuğu Kumbaracı50’nin “Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası” adlı yeni oyunu olacak. “Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası”nda, William Shakespeare’in aşkla, sihirle, doğayla, insanla ve perilerle dolu komedisi “Yaz Gecesi Rüyası”; Can Doğan’ın çevirisi, İsmail Sağır ile Gülhan Kadim’in sıradışı ve çok eğlenceli uyarlamasıyla seyirciyle buluşuyor. Sağır’ın aynı zamanda yönetmenliğini üstlendiği oyunda Burcu Özhızalan, Ceyda Akel, Gizem Akdoğan, Gülhan Kadim, Sercan Gülbahar, Tuğra Can Bıçak ve Yeşim Sarı rol alıyor. Aşkı gördüğü yerde aklı karışan gecelerin perisi Puck, “o” yaz gecesi dönümünde sebep olduğu her şeyi tekrar tekrar anlatmaya mecburdur. İbretlik nefis bir masal belki, ya da kocaman şahane bir yalan, hatta belki de ayarı bozuk müthiş bir rüya… Kim bilir? Cupid’in yayını alıp kaçan bir periden her şey beklenir. Siz istediğiniz yerden dinleyin, yeter ki aşkın peşinden gidiverin.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı
31 Ağustos – Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu
1 Eylül – Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli
2 Eylül – Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50
5 Eylül – Ağaçtaki Kız – DasDas
7 Eylül – Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir