FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)
FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)

Fanatikleştirdiklerimizden misiniz? // Nil Has

6 Ağustos 2022
Nil Has
Nil Has

Eskiden renklerinden dolayı tuttuğum bir takım vardı. Galatasaray. Benim sevdiğim zamanlarda Hagi vardı, Mondragon vardı. Bunlar bana eskiden takımı sevdiren isimlerdi. Fakat en yakın iki kuzenimden biri GS biri FB taraftarıydı. Fanatiklerden. Onlar gibi fanatik olmasam da bir takım nasıl desteklenir kısmını biraz tatlı biraz sevimsiz gördüm. Her şeyin aşırısı hep fazla gelmiştir. Yıllar sonra tesadüfen çalıştığım spor kanalı nedeniyle spordan soğumuş, takım olayını bırakmıştım. Duysarsızlaştım.

İki gün önce çok yakın arkadaşım FANATİK oyununu izlemekten bahsedince geçmiş zaman anılarım devreye girdi. Oyun günü gelip çattığında ön yargımı bırakmış sadece takım atışması olacak ve bundan dolayı kafamda oyunu sevecek miyim düşüncesi dolaşıyordu.

Sevdim.

Her ne kadar replikler sıradan olsa da kahkahaların susmadığı tüm oyun boyunca oyuncuların yüksek performansı ve durağan komedisi seyirciyi de yükseltti.

Akış esnasında sahneye kedilerin çıkması da oyun içinde geçen bir sahnenin geceye komik anısı olarak kaldı. Hiç kimsenin beklemediği bir anda sahne dekoru olan yatağın altından fırlayan kedi, herkesi şaşırtıp, güldürürken aynı kedi ilerleyen sahnelerde bu sefer metinde geçen “kedi benzetmesine” denk geldi. Oyuncuların da doğaçlama pas attığı kedi, konuk oyuncu rolüyle herkesin beğenisini kazandı.

Gün sonunda herkesin birbirine anlatacağı keyifli bir oyun ile evlere dağıldık.

FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)
FANATİK (Nurhan Özenen, Salih Bademci,Neslihan Arslan)

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Selamiçeşme Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatro etkinlikleri kapsamında izlediğimiz FANATİK adlı oyunu gelecek sezon da izleme şansınız olacak. En yakın oyun tarihleri şöyle;

1 Eylül Perşembe – Küçükçiftlikpark Bahçe Tiyatrosu
24 Eylül Cumartesi – İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
28 Eylül Çarşamba – Fethiye Babadağ Teleferik Açıkhava Sahnesi

Fanatik: Bağnazca bir şeye tutulmak ve ödün vermeden o şey her ne ise ona karşı hassas olmak, aksini düşünmemek, aksini redddetmek. O her ne ise ona körü körüne bağlanmak.

Nil Has

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Kaçırmayın!

SEVTAP ÇAPAN

Sevtap Çapan ile harika bir söyleşi

Tiyatro eğitiminin henüz son sınıfında İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda oyunculuğa başlayan,
Mina Taka

31. İstanbul Caz Festivali Kadıköy Sahnelerine Yayılıyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen