Free’da Sergisiyle “Frida Kahlo” Günümüzde Yeniden Hayat Buluyor!

Dünyada bir ilki gerçekleştirecek olan Frida Medya Ajansı, birçok farklı sanatçının eserleriyle Meksikalı Ressam Frida Kahlo’ya yeniden hayat veriyor. Frida Medya, birçok sanatçıyı aynı çatı altında buluşturarak oluşturduğu Free’da sergisinden elde edeceği gelirlerle, İyilik İçin Sanat Derneği’nin Anadolu’nun 7 ilinden seçilen sanatçıların yer aldığı “Sanat Elçileri” projesine destek verecek.

Free’da Sergisiyle “Frida Kahlo” Günümüzde Yeniden Hayat Buluyor!
Free’da Sergisiyle “Frida Kahlo” Günümüzde Yeniden Hayat Buluyor!

Frida Medya Ajans Başkanı Sinem Ergün sergiye ilişkin açıklamasında: “Sanat birleştirir, sanat iyileştirir düşüncelerinden hareketle pek çok sanatçıyı tek bir projenin altında buluşturarak dünyada bir ilke imza atıyor olmak bizi gerçekten çok heyecanlandırdı. Serginin adı “Free’da”, özellikle içinde özgürlüğü, kadını ve Frida ismini barındırıyor. Acı dolu ve çalkantılı yaşamı, politik görüşleri ve kendine has fiziksel özellikleri ile tanınan Meksikalı ressam Frida Kahlo sadece tablolarıyla değil yaşam hikâyesi ile de sanatseverlerin ilgisini çeken bir sanatçı. Bu nedenle güçlü duruşu, girişimleri ve eserleri ile pek çok kadına ilham veren Frida Kahlo’ya, 5-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz sergi ile yeniden hayat vermeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Frida Kahlo Sergisi Biletleri Biletix’te Satışta

İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt ise ressam Frida Kahlo’nun doğum gününü anma töreninde yaptığı konuşmasında şöyle dedii: ”Bu sergiden elde edilecek gelirle İyilik İçin Sanat Derneği’nin Anadolu’nun 7 ilinden seçmiş olduğu “Sanat Elçileri” projesine destek verilecek. Sanatçıların sergiye katılımını İyilik İçin Sanat Derneği olarak destekliyoruz. Sergi kapsamında ne kadar çok eser sanatseverlerle buluşursa, o kadar çok sanat elçisine çalışmalarında yardımcı olabileceğiz.”

Dr. Feride Çelik küratörlüğünde gerçekleşecek olan serginin ana fikri; güçlü ve özgürlükçü ruhuyla hala adından söz ettiren Meksikalı Ressam Frida Kahlo bugün yaşasaydı eğer günümüz anlayışı ve teknolojisiyle neler yapardı?

“Günümüde Frida Kahlo” sloganı ile kamuoyuna duyurulan “Free’da” sergisi, 5 Ağustos 2022 tarihinde Yapıkredi bomontiada B Blok Akademi sergi alanında düzenlenecek lansman toplantısının ardından 14 Ağustos 2022 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak olacak serginin biletlerini Biletix üzerinden alarak hem sergiyi gezebilir hem de bu projeye destek olabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar