Gallery 11.17’den “YAZ II” İsimli Karma Sergi

YAZ II
YAZ II

Gallery 11.17 geçtiğimiz sezon sonu gibi yaz aylarını yine bir grup sergisiyle karşılıyor. Yaz ll, sergisiyle bir araya gelen sanatçıların farklı disiplindeki üretimleri kolektif bir anıtsal sergide bütünleşiyor.

Sergide yer alan eserler; zaman ve mekân içinde birikmiş ‘an’ların belleğimizdeki yeri ve insan doğası kadar bütün canlıların hatırlayış ya da kayıt altına alınan yaşam deneyimlerinin imgesel izdüşümü formlara odaklanır.

Yüzleşmek mi hatırlamak mı? An’manın temelinde yatan duygumuz nedir? Bütün hatırlamalarımız birer anıt inşası mıdır? Sığındığımız, değişmez ya da tam tersi değişmesi için çaba sarf ettiğimiz duygularımız, sanatçının plastik yorumuyla kalıcı bir temsile mi dönüşüyor?

Sanatçıların farklı disiplindeki eserlerinin bir araya gelmesiyle oluşan Gallery 11.17 Yaz ll sergisi; figüratif anlatısındaki kuvvetli dil bize kendimizle olan ilişkimizi de anlatır. Çevre ve merkez arasında sıkışmış insanın kültürel geçmişi ve bugün kentli insanın hatırasına nasıl sahip çıkmasına dair rütieller, yeni aile albümleri, imgeler ve çağırışımlar serginin ruhunu inşa eder. Sergi 24 Eylül’e kadar görülebilir.


Gallery 11.17 Sanat Galerisi
Gökçe Sokak, No:11/A Caddebostan, Kadıköy/İstanbul

1984, Lovech doğumlu. Fotoğraf meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir