Genç Kuşak Sanatçılara Yol Açan ARTMEYDAN Artankara’da Yerini Aldı

Genç Kuşak Sanatçılara Yol Açan ARTMEYDAN Artankara'da Yerini Aldı


Genç Kuşak Sanatçılara Yol Açan ARTMEYDAN Artankara'da Yerini Aldı
NİL HAS

Ressam eğitimci Mehmet Ali Doğan liderliğinde usta ve genç kuşak sanatçılarını bir araya getiren ARTMEYDAN, Artankara‘da yerini aldı.

Pek çoğumuz için ARTMEYDAN ismi yeni. Bu oluşumu kurucusu, ressam eğitimci Mehmet Ali Doğan şöyle açıklıyor: “ARTMEYDAN gelişmekte olan ülkemizde özellikle genç kuşak sanatçılara katkı olması ve marka değeri oluşturma düşüncesinden hareketle planlanmıştır.”

21 sanatçıdan oluşan ekipte; Ahmet Burak HALICI, Ataç ELALMIŞ, Aybige Demirci ŞENKAL, Banu TAŞKENT, Bülent AYTAÇ, Büşra AYTEKİNOĞLU, Ceren SOLMAZ, Ersan ÇETİN, Faika Ceren ÇAĞLAR, Hamid ALİOĞLU, Işık ÇUHACIOĞLU, İzzet GÜL, Kamil AÇIKGÖZ, Mehmet Ali DOĞAN, Mehmet BABAT, Mehtap Pazarlıoğlu BİNGÖL, Murat OĞUZ, Mustafa BARDAKÇIOĞLU, Özge Gökbulut ÖZDEMİR, Pervin KURÇEREN, Sinan DAĞ yer alıyor.

Genç Kuşak Sanatçılara Yol Açan ARTMEYDAN Artankara'da Yerini Aldı
Mehmet Ali Doğan ve ARTMEYDAN Sanatçıları

Mehmet Ali Doğan liderliğinde, Artankara‘da üretimlerini sergileyen ARTMEYDAN sanatçıları, aynı zamanda fuar alanının asma katında kendilerine ayrılan alan içerisinde üretmeye de devam ediyorlar. Sanatseverleri de üretimlerine dahil eden sanatçılar, kendileriyle karşılıklı diyalog kurulmasına ve katılımcı olunmasına imkan sağlıyorlar. Mehmet Ali Doğan fuar alanında üretimlerine devam eden sanatçıları hakkında ise şöyle bahsediyor; “Sanatsal kimliğini oluşturmuş gençlerimizin buluştuğu ve fuar süresince kendi sanat anlayışları doğrultusunda üretim yapacakları özel bir alan oluşturduk. Pandemi sürecinde sürekli atölyelerinde, evlerinde üretim halinde olan sanatçılarmız, yine cesaretle fuar süresince üretim halinde olmayı tercih ettiler.”

Pandemi şartlarında durmadan üretmeye devam eden sanatçıları ve işlerini bir araya getiren Artankara hafta sonu kısıtlaması nedeniyle yarın sonlanacak. ARTMEYDAN projesinde üretimleri görmek ve sanatçıların çalışma süreçlerine dahil olmak için yarın son gün, kaçırmayın.

ARTMEYDAN‘ı takip etmek ve gelişmeleri kaçırmamak için @artmeydan adresini takip ediniz. Belki bir gün siz de o isimler arasına dahil olursunuz…

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.