gri alan’dan Ayvalık’ta Yeni Karma Sergi: “Bellek”

Ayvalık’ın bağımsız sanat inisiyatifi gri alan, ‘”Bellek” isimli karma sergisinin açılışını 13 Ağustos’ta gerçekleştirdi. “Hatırlama”, “kimlik” ve “bellek” konularını farklı teknik ve disiplinler ile sorgulamaya açan sergi, 2 Ekim’ e kadar devam edecek.

Ayvalık’ın bağımsız sanat inisiyatifi gri alan’daki, dört sanatçıdan oluşan “bellek” sergisi , birçok farklı disiplini, tekniği ve anlatıyı içeriyor.

2 Ekim Pazar gününe kadar görebileceğiniz sergide yer alan sanatçılar şu isimlerden oluşuyor: Borga Kantürk, Büşra Çeğil, Can İncekara, C. Nazım Arslan

gri alan, gerçekleştirdiği beşinci sergi “bellek” ile birlikte, izleyiciler ve sanatçılar ile birlikte kavramları ve sınırları sorgulamaya devam ediyor.

Geçen sene çoğulcu bir perspektifle yola çıkan gri alan, tartışmalara alan açan, queer bir mekân olarak kendini tanıtıyor. Sanat galerilerini gündelik hayatın bir parçası olarak kurgulayan gri alan, güncel sanatın ‘mesafeli’ algısını da kırmayı amaçlıyor.


gri alan

Sakarya Mah. Cumhuriyet Cad. 81A Ayvalık Balıkesir

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar