Gülşah Erol “Jazz for My Little Cello” İsimli Albümünü Yayınladı!Başarılı müzisyen Gülşah Erol, caz ve klasik müziği modern bir kompozisyonla buluşturduğu ikinci stüdyo albümü “Jazz for My Little Cello”yu dinleyiciyle buluşturdu.

Gülşah Erol
Gülşah Erol

Besteci, yorumcu ve çellist Gülşah Erol’un kendi ruhunu yansıtan tınıları müzik dünyasıyla buluşturduğu ve ortak yapımcılığını Kenan Doğulu’nun üstlendiği, sekiz şarkıdan oluşan yeni albümü, Doğulu Music aracılığıyla tüm dijital platformlarda yayına girdi.

Müzikal yeteneğini; Menuhin Müzik Akademisi, Zürih Konservatuarı, Tibor Varga Müzik Akademisi, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi köklü kurumlardan aldığı eğitimlerle harmanlayan sanatçı, “Jazz for My Little Cello” albümündeki şarkılarda dinleyiciye gerçek aşkın yolculuğunu hissettiriyor.

Müzik hayatı boyunca Türkiye ve Avrupa’da içlerinde Peter Brotzmann, Joe Mcphee, Wolter Wierbos, Bart Maris, Jim Black, Selda Bağcan ve Kenan Doğulu’nun da yer aldığı farklı müzik tarzlarındaki müzisyenler ve gruplarla çalışan Gülşah Erol’a yeni albümünde ise alanında başarılı pek çok isim eşlik etti. Beste, aranje ve prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği albümde Erol’a; tenör saksofonda Barış Ertürk, alto saksofonda Duru Tuna, piyanoda Yiğit Avcı, bas gitarda Yiğit Can Öztop, davulda Burak Reşit Cihangirli eşlik ederken albümün mix ve mastering’i ise Erim Arkman imzasını taşıyor.

Künye

Beste & Aranje: Gülşah Erol
Prodüktör: Gülşah Erol
Viyolonsel: Gülşah Erol
Tenör Saksofon: Barış Ertürk
Alto Saksofon: Duru Tuna
Piyano: Yiğit Avcı
Bas Gitar: Yiğit Can Öztop
Davul: Burak Reşit Cihangirli
Kayıt: Sinan Sakızlı – Hayyam Stüdyoları
Mix & Mastering: Erim Arkman
Fotoğraf: Sefa Albay
Kapak Tasarımı: Mert Duyal
Ortak Yapımcı: Kenan Doğulu
Yapım: Doğulu Music
Dijital Dağıtım: Eğlence Fabrikası

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir