Hakan Sarıpolat
Hakan Sarıpolat

Hakan Sarıpolat’tan Adalete ve Eksiklerimize Dair Öyküler

11 Haziran 2024

İlk kitabı Cıs’ta yer alan öykülerindeki orijinal anlatımıyla dikkat çeken Hakan Sarıpolat, büyülü gerçekçiliğe yakın yedi öyküden oluşan ikinci kitabı Şehri Terk Eden’le haziran ayında Can Yayınları etiketiyle raflarda.

Bir gün alıp başını gitmek birçoğumuz için baştan çıkarıcı bir fikir olabilir ama gidecek bir yerimiz, birlikte yol alacak bir yoldaşımız yoksa ne yapacağız?

Hakan Sarıpolat, gitmeye, gidememeye, adalete ve eksik parçalarımıza dair öyküleri ustalıkla anlattığı ikinci kitabı Şehri Terk Eden’le okurlarla buluşuyor.

Şehri Terk Eden’de ilk kitabındaki dili geliştiren ve hikâye anlatmada ne kadar mahir olduğunu bir kez daha gösteren Sarıpolat, belli belirsiz ülkelerde belli belirsiz insanların –ve heykellerin– kimi zaman heyecanlı kimi zaman kederli öykülerini, çarpıcı bir soğukkanlılıkla anlatıyor.

Sisin azalmasıyla kırmızıya bulanmış bir manzarayla karşı karşıya kalıyorum. Ayakkabı tekleri, yırtık kıyafetler, pankartlar, kırılmış kaldırım taşları… Bir kadın saçlarından sürüklenerek yumruğun içine karışıyor. Onu kurtarmaya çalışan iki kişi daha. Yumruk önüne geleni içine çekiyor, öğütüyor ve tükürüyor. Geriye sadece parçalanmış kıyafetler ve bedenler kalıyor.

Nil Has

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Setenay Alpsoy
Önceki

Setenay Alpsoy’un Sanat Hayatında Londra Dönemi Başlıyor!

Benim Kumbaram Atölyesi - İş Sanat
Sonraki

İş Sanat’ta Tatil Atölyeleri Başlıyor!

Kaçırmayın!

Emel Başarık

Emel Başarık İle 6 Numara Sergisi Üzerine Söyleşi // Nil Has

Emel Başarık ile 6 Numara sergisinin açılışının sabahı, sergi üzerine
Peri Çiçek

Portfolyo: Peri Çiçek

Peri Çiçek, 1981 Tekirdağ doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi, Fotoğraf ve