HamzakoyFEST İle Hamzakoy’da Müzik Şöleni

HamzakoyFEST
HamzakoyFEST Afiş

Gelibolu Belediyesi tarafından 28-29-30 Temmuz tarihlerinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan HamzakoyFEST üç gün boyunca müzikseverlere eğlenceli günler yaşatacak. Tamamı kadın müzisyenlerden oluşan İstanbul Girls Orchestra, Türk rock müzik tarihinin efsane gruplarından Kurtalan Ekspres ve yine Anadolu rock müziğinin en hareketli gruplarından olan Necati ve Saykolar ile Gelibolulu yerel gruplar izleyenlere üç gün boyunca müzik ziyafeti sunacaklar.

12 Eylül darbe döneminde siyasi liderlerin zorunlu olarak misafir edildiği ünlü Hamzakoy’da, Gelibolu Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl 28-29-30 Temmuz tarihlerinde ikincisi yapılacak HamzakoyFEST, şehirde yaşayanlara, tatilini geçiren misafirlere keyifli bir müzik ziyafeti yaşatmayı hedefliyor. HamzakoyFEST’te ayrıca bölgenin yerel gurupları da sahne alarak Gelibolululara müzik ziyafeti yaşatacaklar.

Kentin sürdürülebilir sanat anlayışına değer katan HamzakoyFEST organizasyonunu Gelibolu Belediyesi olarak ikinci kez düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Özacar, etkinliğin izleyenlere keyifli anlar yaşatması dileğinde bulunarak, herkesi müzik şölenine davet etti.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar